Kęstutis Vilkauskas: „Vilniaus ir Trakų rajono savivaldybėms nepagrįstai sumažintas finansavimas kelių priežiūrai“

Parašyta: 2021-02-03 | Kategorija: Naujienos, Seimas, Teritorijų planavimai, Trakai |

Vasario 2 d., įvyko Seimo narių Ritos Tamašunienės, Česlavo Olševskio ir Kęstučio Vilkausko spaudos konferencija dėl Vilniaus rajono ir Trakų rajono savivaldybėse sumažinto finansavimo vietinių kelių priežiūrai ir plėtrai.

Susisiekimo ministerijos iniciatyva, Vilniaus ir Trakų rajonų savivaldybėms numatoma kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas skirti panašiomis sąlygomis ir proporcijomis kaip ir kitoms šalies savivaldybėms.

Pagal iki šiol galiojantį kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų naudojimo tvarkos aprašą Vilniaus ir Trakų rajonų savivaldybėms suteikiamas prioritetas vadovaujantis dviem papildomais kriterijais: ir kaip Sostinės regiono savivaldybėms, ir kaip vadinamosioms „žiedinėms“ savivaldybėms. Vyriausybės sprendimu Vilniaus ir Trakų rajonų savivaldybėms bus suteiktas prioritetas tik kaip Sostinės regiono.

Seimo narys Kęstutis Vilkauskas mano, kad skirstant lėšas Trakų rajono savivaldybei turi būti užtikrintas didesnis finansavimas iš kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, todėl kad:

– Trakų rajono savivaldybė – tai žiedinė savivaldybė, o aplink didžiuosius miestus kelių eismas yra intensyviausias;

– tai viena unikaliausių Lietuvos savivaldybių, gausi savo istoriniais, kultūriniais objektais – vien Trakų salos pilis iki pandemijos sulaukė daugiau kaip 300 000 lankytojų per sezoną. Užutrakio, Lentvario parkai, miškai, ežerai, botaninis-zoologinis draustinis – Varnikų pažintinis takas, pritraukia didelius lankytojų srautus iš Vilniaus ir kitų Lietuvos vietovių;

– į Trakų rajoną nuolat atvyksta lankytojai, poilsiautojai iš Lietuvos sostinės Vilniaus. Nuolat didėja dviračių ir pėsčiųjų takų poreikis. Taip žymiai daugiau yra naudojamasi Trakų rajono savivaldybės infrastruktūra, nei būtų naudojama tik vietinių gyventojų.

Atsižvelgęs į tai, kad Trakų rajoną kiekvienais metais aplanko vis didesnis turistų skaičius, didėja atvykusių iš Vilniaus bei kitų Lietuvos vietovių automobilių srautai, Seimo narys K. Vilkauskas prašo taikyti tuos kriterijus, kuriuos Trakų rajono savivaldybė atitinka, pakeisti 2021 m. sausio 27 d. priimtą Vyriausybės nutarimą Nr. 56, paliekant Trakų rajono savivaldybę žiedinių savivaldybių sąraše visa apimtimi ir tuo pačiu užtikrinti buvusį finansavimą, kad savivaldybėse, esančiose prie sostinės, būtų užtikrinta tinkama infrastruktūra.

Apibendrindami konferencijos metu išsakytas mintis Seimo nariai pasiūlė grąžinti didesnį finansavimą Vilniaus ir Trakų rajono savivaldybėms kelių priežiūros ir plėtros programai ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai kartu su savivaldybėmis išdiskutuoti ir susitarti dėl aiškesnių ir stabilesnių finansavimo kriterijų sistemos.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite