Kokie pagrindiniai namo reikalavimai?

Parašyta: 2022-03-22 | Kategorija: Skelbimai, Trakai |

Patvarumas, saugumas ir atsparumas. Šie reikalavimai būtini siekiant užkirsti kelią grėsmei žmonių sveikatai. Namas turi atitikti aplinkosaugos reikalavimus ir sanitarines sąlygas.

Gera garso izoliacija apsaugo namuose gyvenančius žmones nuo gatvės ar kaimynų triukšmo. Siekiant taupyti šilumą ir energiją, naudojimas turi būti teisingai apskaičiuotas pagal higienos normų ir aikštelės naudojimo reikalavimus.

Tačiau jei norite sutaupyti brangaus laiko ir pasitikėti ekspertais, visus darbus galite pavesti projekto vadovui, kuris bus atsakingas už visų statybos darbų organizavimą, planavimą ir aprūpinimą bei dokumentų rengimą. Tokiu atveju, aptarę šios paslaugos kainą, turėsite žmogų, kuris jūsų be reikalo nevargins, nes suteiksite jam įgaliojimus pradėti ir baigti namo statybas raktų principu. Tinkamas statybines medžiagas galite rasti Baumit Lietuva puslapyje.

Koks yra namo energinis efektyvumas?

Tokie reikalavimai keliami ekonomiškiems ir ekonomiškesniems namams statyti ir jiems taikomos ES direktyvos. Nuo 2016 metų Lietuva įsipareigojo statyti A klasės pasyvius namus, pradedant 2021 m. Įsigalioja reikalavimas statyti A++ namus (didelės energijos suvartojančius namus beveik nenaudojančius energijos). A+ ir A++ lygių projektavimo ir sertifikavimo reikalavimai apibrėžti Statybos techniniame reglamente STR 2.01.02: 2016 „Pastatų projektavimas ir energinio naudingumo sertifikavimas“.

Pastatai ir jų komponentai pagal energinį naudingumą skirstomi į 9 klases: A++, A+, A, B, C, D, E, F, G

Kuo aukštesnis namo energetinis įvertinimas, tuo mažesnes šildymo išlaidas galima nustatyti iki nulio. Atsinaujinanti energija sudaro didžiąją A++ klasės namų ūkio energijos suvartojimo dalį. Šio tipo namai pasižymi itin mažomis energijos sąnaudomis – galima sutaupyti iki 90% šildymo išlaidų, lyginant su įprastais namais. Todėl A++ energiškai efektyvaus namo pastatyti nenaudojant atsinaujinančių išteklių neįmanoma. Kas tai yra, atsinaujinantys ištekliai? Tai gali būti saulės kolektoriai ant stogų, vėjo energija, geoterminiai ištekliai. Suprantama, šių išteklių naudojimas skatina technologijų plėtrą ir naudojimą. Tai pigi ir dažnai ilgalaikė investicija. Tačiau atsižvelgiant į statistiką, kad Lietuva, palyginti su kitomis Europos šalimis, greičiausiai suvartoja daugiausia energijos išteklių, reikalavimas naudoti vis daugiau atsinaujinančių išteklių yra pagrįstas.

Namo energinis efektyvumas priklauso ne tik nuo šildymo įrangos naudojimo, bet ir nuo pastato atitvarų apšiltinimo bei sandarumo, šilumos izoliacijos bei tausojančių ekologiškų medžiagų naudojimo. Labai svarbu teisingas langų išdėstymas ir šalčio tiltų ilgiai pasaulio šalių atžvilgiu. Todėl visi išvardinti standartai prisideda prie namo energinio efektyvumo.

Lygiai taip pat svarbu, kad A+, A++ namuose nėra jokių energijos vartojimo galimybių apribojimų.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite