Kokie turi būti paplūdimio rankšluosčiai?

Parašyta: 2020-02-13 | Kategorija: Naujienos, Pramogos, Savivaldybė, Skelbimai |

PR

Nėra nieko maloniau kaip šiltą dieną leisti paplūdimyje greta jūros, ežero bei kito vandens telkinio? Ilsėtis, apie nieką negalvoti, mėgautis saulės voniomis… Tai daryti galima ne tik šiltuoju metų laiku, kadangi šaltomis lietuviškos žiemos dienomis pasiekti kaitrų Egiptą arba net Indoneziją – gali kiekvienas. O be ko neapsieina nei vienos maudynės? Pirmiausia – be gerų rankšluosčių.

Paplūdimio rankšluosčiai kiek skiriasi nuo tų, kuriuos mes naudojame savo namuose. Ne tik virtuvėje, tačiau ir vonioje kasdienei higienai palaikyti. Kokie kriterijai juos renkantys yra svarbiausi?

Pirmiausia plačiau susipažinkite su audiniais, jų savybėmis. Bene pats populiariausias pasirinkimas yra natūralūs medvilniniai rankšluosčiai, kurie džiugina kokybe, ilgaamžiškumu, taip pat, maloniu sąlyčiu su oda.

Jeigu Jūsų oda yra labai jautri – tokiu atveju puikus pasirinkimas yra ekologiški rankšluosčiai. Jų sudėtyje nėra cheminių komponentų, trąšų, biocidų bei kitų medžiagų, kurios gali alergizuoti.

Kalbant apie dydžius siūlome rinktis didesnius rankšluosčiu. Jeigu vonioje dažniausiai yra bent keli skirtingi, kad būtų paprasčiau nusausinti skirtingas kūno vietas, tai paplūdimyje geriausia yra turėti vieną didelį (50×100, 70×140, 100×150 cm) ir vieną mažą (dažniausi matmenys  30×30, 30×50, 50×70 cm) arba tik vieną didelį. Net ir labai kaitriomis dienomis po maudynių dažniausiai norisi susisukti į rankšluostį ir nusisausinti.

Dar vienas svarbus niuansas yra stilius. Šiuo metu rankšluosčių pasirinkimas yra labai platus. Nuo vienos spalvos iki margų, nuo tokių, kurie dekoruoti paveiksliukais (tokius dažniausiai mėgsta vaikai) iki labai solidžių, elegantiškų. Įvertinus audinio savybes, dydį ir radus Jums tinkamą – jokio skirtumo kokio dizaino rankšluostis bus pasirenkamas.

Rankšluosčio audinys dažniausiai lemia ir jo storumą, tačiau šiam aspektui verta skirti daugiau dėmesio, kadangi medvilniniai gali būti didesnės arba mažesnės gramatūros. Kadangi pagrindinis jų tikslas yra nusausinti ir paplūdimyje tai padaryti reikia greitai – geriausia rinktis storesnius, kurie pasižymi ypač geromis sugeriamosiomis savybėmis.

Grįžus iš paplūdimio būtinas rankšluosčio skalbimas. Net ir tokiu atveju, jeigu jį labai saugojote, tikėtina, kad jis vis tiek bus aplipęs smėliu. Plovimui puikiai užtenka gryno vandens, tačiau papildomai siūlome nustoti ploviklius. Geriausia nenaudoti minkštiklių, kadangi jie trumpina rankšluosčio tarnavimo laiko tarpą ir sintetiniai minkštikliai gana dažnai kelia alergijas.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite