Kompostavimo nauda: nuo atliekų mažinimo iki dirvos, praturtintos maistingomis medžiagomis

Parašyta: 2023-05-10 | Kategorija: Gamta, Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Kompostavimas – tai natūralus procesas, kurio metu yra skaidomos įvairios organinės atliekos. Tokiu būdu jos yra paverčiamos lengvai augalų pasisavinamomis maistinėmis medžiagomis. Kompostavimas turi tikrai ne vieną privalumą – nuo atliekų mažinimo iki dirvožemio kokybės gerinimo.

Tad, šiame straipsnyje panagrinėkime detaliau, kokia yra kompostavimo nauda ir kodėl jis naudingas aplinkai.

Atliekų mažinimas

Vienas iš pagrindinių kompostavimo privalumų – atliekų mažinimas. Organinės atliekos, pavyzdžiui, maisto likučiai ar sodo, daržo atliekos, vietoje to, kad būtų išmetamos į sąvartyną, yra perdirbamos ir paverčiamos naudingomis trąšomis. Visa tai prisideda prie mažesnio Žemės užterštumo ir padeda išvengti pavojų aplinkai, kurie kyla šias atliekas deginant. Norint pradėti atliekas kompostuoti, visų pirmiausia reikėtų pasirūpinti komposto dėže, kurią labai greitai ir lengvai galite įsigyti, užsukę į šią nuorodą – https://laistymoiranga.lt/komposto-dezes.

Dirvožemio gerinimas

Kompostavimas taip pat yra tvarus būdas pagerinti dirvožemio kokybę. Kompostas – natūrali trąša, kuri augalams suteikia svarbiausių maistinių medžiagų ir mineralų, gerina jų augimą ir prisideda prie jų klestėjimo. Jis taip pat padeda išlaikyti drėgmę dirvožemyje, todėl neretai augalų nereikia tiek dažnai laistyti, yra sutaupomi vandens ištekliai. Kompostas prisideda prie dirvos purenimo, į ją lengviau patenka oras ir vanduo. Dėl to augalai tampa sveikesni ir gyvybingesni, aplinka atrodo gražiau.

Trąšos be cheminių medžiagų

Kompostas yra organinis, cheminių medžiagų nereikalaujantis augalų tręšimo būdas. Ne paslaptis, jog cheminės trąšos ir pesticidai gali turėti žalingą poveikį ne tik aplinkai, bet ir žmonių sveikatai. Todėl vietoje jų rekomenduojama rinktis kompostą, kuris yra natūralus ir saugus augalų tręšimo būdas bei kuris taip pat atneša tokius pat džiuginančius rezultatus.

Erozijos mažinimas

Kompostavimas gali daryti įtaką ir erozijos mažinimui. Įmaišius komposto į dirvą, keičiasi jos struktūrą ir yra pagerinamas vandens ir maistingųjų medžiagų sulaikymas joje. Visa tai gali padėti išvengti dirvožemio erozijos ir skatina sveikų augalų augimą.

Taupymas

Kompostuojant, išnyksta cheminių trąšų ir pesticidų poreikis, kadangi tokiu būdu trąšas „pasigaminame“ patys. Laikui bėgant, yra sutaupoma nemaža pinigų suma, kuri anksčiau būdavo išleidžiama įvairiems cheminiams tręšimo produktams. Negana to, tai – aplinkai bei jums nekenkiantis būdas, kaip galima skatinti augalų klestėjimą.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite