Kovo 11-ąją – garbės piliečio vardas Trakų klebonui J. Varaneckui

Parašyta: 2019-03-12 | Kategorija: Bažnyčia, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Trakuose Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas šiemet surengtas kiek kitaip nei įprasta. Jis vyko Trakų Šv. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje.

Iškilmių dalyviai po Trakų rajono savivaldybės garbės piliečio vardo suteikimo kunigui klebonui J. Varaneckui

Vytauto Didžiojo laikus menanti šventovė pasirinkta dėl svarbios priežasties. Vykusių iškilmių metu Trakų parapijos dekanui kunigui klebonui Jonui Varaneckui buvo suteiktas Trakų rajono savivaldybės garbės piliečio vardas.

Pilnutėlėje žmonių bazilikoje šv.Mišias aukojo Vilniaus arkivyskupijos vyskupas Arūnas Poniškaitis. Po jų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė paskelbė, kad Trakų klebonui J. Varaneckui už nuopelnus kraštui, jo kultūrai bei dvasingumo puoselėjimui suteikiamas garbės piliečio vardas bei įteikė specialų medalį. Savo ruožtu klebonas tvirtino, kad šiuo apdovanojimu nori pasidalinti su visais, čia esančiais.

Iškilmėse susirinkusius bei nominantą sveikino Kovo 11-osios signataras Romualdas Rudzys, Trakų rajono savivaldybės garbės pilietė ambasadorė dr. Halina Kobeckaitė, Seimo pirmininko pavaduotojo Jono Liesio padėjėja Vilma Puišienė, Seimo narys Jaroslavas Narkevič, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas, gausus būrys rajono gyventojų. Koncertavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės senosios muzikos ansamblis „Trio de Vilna“, vadovas Z. Levickis.

Kunigas klebonas J. Varaneckas yra ketvirtasis, tituluotas Trakų rajono garbės piliečio vardu. Šis vardas buvo suteiktas pasaulinio garso primabalerinai Majai Pliseckajai, monsinjorui Vytautui Pranciškui Rūkui, ambasadorei dr. H. Kobeckaitei.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Darbais įrašęs save į Trakus

Dėl Trakų Garbės piliečio vardo suteikimo kun. Jonui Varaneckui, Trakų klebonui ir dekanui

 

Lietuvos Respublikos Seimui (2017 m. balandžio 6 d.), o taip pat ir Lietuvos vyskupams 2018 metus paskelbus Lietuvos Globėjos, Trakų Dievo Motinos, paveikslo karūnavimo 300-ųjų metinių minėjimo metais, Trakų bažnyčioje (bazilikoje) ir mieste vyko daug reikšmingų renginių: jubiliejinių metų pradžios 2017 m. rugsėjo 1 d. ir baigimo 2018 m. rugsėjo 8 d. iškilmės; tris dienas, 2017 metais gruodžio 8–10 dienomis, vykęs mariologijos kongresas; 2018 m. vasario 11 d. Lietuva paaukota Nekaltajai Marijos, Lietuvos Globėjos, Širdžiai. Anksčiau, 2017 m. liepos 16 d., Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje įvyko iškilmingas altoriaus konsekravimas ir dviejų naujai išlietų varpų, skirtų Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui ir Trakų Dievo Motinos vainikavimo 300 metų jubiliejui garbei, pašventinimas ir kt. iškilmės. Šventiniai renginiai praėjo sklandžiai, juos plačiai nušvietė žiniasklaida, juose dalyvavo daug aukštų Bažnyčios ir Valstybės atstovų, minios maldininkų, piligrimų iš visos Lietuvos ir užsienio, kurie garsą apie nepaprastą šventimą ir „slaunų“ Trakų miestą paskleidė po visą pasaulį.

Sunku net įsivaizduoti, kad per tokį trumpą laiką vyktų tiek reikšmingų įvykių ir apsilankytų tiek žmonių vienoje vietoje, šį kartą Trakų bažnyčioje (bazilikoje), kurios faktinis šeimininkas – jos klebonas dekanas kun. Jonas Varaneckas (kunigystės šventimų data: 1991-05-30; Trakų bažnyčioje (bazilikoje) kunigo tarnystę atlieka nuo 2010 metų, Trakų dekanato dekanas nuo 2014 metų).

Žinoma, be komandos ir tinkamų padėjėjų čia neišsiversi. Tačiau kiek reikia fizinės ištvermės ir dvasinės stiprybės, kad atlaikytum tokį krūvį, tekusį vieno žmogaus, šeimininko, pečiams, kokia turi būti ištikimybė, meilė, pagarba savo Bažnyčiai, Savo Miestui, savo Pareigai?

Kunigas kas dieną žengia prie Dievo altoriaus, apimtas jaunystės džiaugsmo – Et introíbo ad altáre Dei: ad Deum qui lætíficat iuventútem meam. Kunigo stiprybė – jo tarnystė Dievui ir žmonėms. Mūsų klebonas kiekvienu susitikimu su savo parapijiečiais patvirtina savo artumą jiems, palinki „saulėto sekmadienio“, „palaimingos savaitės“, dažnai primindamas, ragindamas meilei; jis noriai supažindina susirinkusiuosius į pamaldas su konkrečios dienos šventojo gyvenimu, išskirtiniais jo darbais bei siekiais, tuo praturtindamas parapijiečius istorinėmis žiniomis, sužadindamas taurias mintis ir jausmus. Reikėjo matyti, kaip jis džiugiai kartu su arkivyskupu Gintaru Grušu įsiūbavo bažnyčioje ką tik pašventintus varpus, kurie pripildė visą bažnyčios erdvę skardaus šventinio gaudesio, kaip klebonas Jonas Varaneckas darganotą 2017 metų spalio 13 dieną nerimastingai stebėjo jų skrydį į bokšto aukštybes, kai jie buvo ten keliami, kaip atsidėjus Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, paveikslas jo buvo ruošiamas ir pagarbiai išlydėtas į Santakos slėnį Kaune, kur Popiežius Pranciškus aukojo šv. Mišias.

Įsitikinęs, kad Trakų bazilikos klebonas, Trakų dekanas, kun. Jonas Varaneckas

darbais ir gyvenimu pelno išskirtinį, Trakų Garbės piliečio, vardą. Malonu, kad šalia garbingojo monsinjoro Vytauto Pranciškaus Rūko turėsime ir kitą Trakams nusipelniusį ir įvertintą mūsų parapijos kunigą.

Dr. Albinas Vytautas Januškevičius


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite