Labdaros akcijos „Su Kalėdų dvasia dovanokim vaikams grožį, gėrį ir šypsenas!“ rezultatai

Parašyta: 2017-01-13 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Savivaldybė, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

Pasibaigus Trakų rajono savivaldybės merės Editos Rudelienės globojamai labdaros akcijai skaičiuojami vaikučių aplankymai, akių mirktelėjimai, rankyčių plojimai, šypsniai ir džiūgavimai, kurie virpina kiekvieno prisidėjusio prie šios akcijos įgyvendinimo širdis.

Gerumas – vienintelė kalba, suprantama ir priimtina visiems. Kalėdinis laikotarpis įkvepia dalytis gerumu, tačiau daug žmonių, bendruomenių, organizacijų, įmonių gerumu dalijasi nuolat. Vieni į pasaulį jau atkeliauja kupini savo širdyje šio nematomo jausmo, o kiti turi visą gyvenimą stengtis suprasti ir išmokti perteikti jį kitiems.

UAB „Trakų kooperacijos prekyba“ vienišam tėvui ir augantiems trims vaikams padovanojo šaldytuvą

UAB „Trakų kooperacijos prekyba“ vienišam tėvui ir augantiems trims vaikams padovanojo šaldytuvą

Visos dalyvavusios šeimos gavo dovanų

Akcijos sąrašuose – 89 šeimos, jose auga 224 vaikai. Šeimų istorijos labai įvairios, poreikiai pamatuoti, o tokia parama, teikiama tiesiogiai gyventojams, ypatingai stebuklinga, patiems tikrai netikėta. Neveltui sakoma, gerumas nepamatuojamas — tai pojūtis, jausmas, kitaip tariant, vertybė.

Senuosiuose Trakuose veikianti UAB „Grainmore“ sausų pusryčių dovanojo tiek, kad jų užteko ne tik akcijoje dalyvaujantiems, bet ir globojamiems, neįgaliems ir kitiems, kuriuos lanko Trakų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus socialiniai darbuotojai.

Lietuvos ir Vokietijos uždaroji akcinė bendrovė „Gealan Baltic“, įkurta 1997 metais Guopstų kaime, Senųjų Trakų seniūnijoje, įvertinusi labdaros akcijos dalyvių poreikius, išmatavo aštuonių šeimų būstų langus ar/ir duris Senųjų Trakų, Trakų, Rūdiškių, Lentvario ir Paluknio seniūnijose. 27 langai ir dvejos durys jau gaminamos ir netrukus bus įstatytos, sutvarkyta jų apdaila.

Aukštadvaryje, seno namo kambario, kuriame miega vaikai, langą pakeitė UAB „Altitudė“. Šį įmonė taip pat pildė grendaviškių ir onuškiečių šeimų svajones: nupirko virdulį, pusiau automatinę skalbimo mašiną bei šaldytuvą.

Onuškyje auginančio tris atžalas Jono šeimai UAB „Trakų kooperacijos prekyba“ įteikė šaldytuvą. Vyras vaikus augina vienas, o šaldytuvo prašė jaunėlis sugautai žuviai šaldyti, šaldytom miško gėrybėm laikyti.

Trakų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai surinko reikalingą sumą dviaukštei-trivietei lovai, kurioje miegos 3 iš 5 lentvarietės vaikų. Lovas parduodanti įmonė, išgirdusi kam skirta lova, pritaikė nuolaidą. Už sutaupytus pinigus nupirkta dar viena dviaukštė lovelė vaikams.

Julijus Česnakauskas į Lietuvą šventiniam laikotarpiui atvyko iš Šveicarijos ir kartu su Giedre Apuokaite nudžiugino 4 šeimas: nupirko lovą jaunuoliui, skalbimo mašiną daugiavaikei šeimai Onuškyje, aplankė Trakų seniūnijoje gyvenančius vaikus, įteikė žaislų, avalynės. Pasak Juliaus, svarbu ne tik įteikti dovanas, tačiau ir pasidalyti gerąja patirtimi, kad visiškai nesvarbu, kaip tu gyveni šiandien, svarbu, kuo užaugęs gali tapti.

Senųjų Trakų Kęstučio pag­rindinės mokyklos bendruomenė akcijoje dalyvauja antrus metus iš eilės. Darbelius kartu su tėveliais kūrę, juos pardavę vaikai pinigus skyrė keturių šeimų (Trakų, Senųjų Trakų ir Paluknio seniūnijose) svajonėms: nupirkta dviaukštė lova vaikams, šaldytuvas bei du dulkių siurbliai.

Dovanoti ne tik baldai ar buitinė technika

Grožio salonas „Grožio oazės“ ir Lentvario grožio salonas prisijungė prie labdaros akcijos ir apkirpo vaikučius, taip pat įteikė ir dovanėles kiekvienam. Jūratė Sirgedaitė-Ūsienė padovanojo neįgaliam vaikui kursą masažų. UAB Trakų šilumos tinklai tvarkė krosnį, tinkavo sienas. UAB „Kadastrakis“ neatlygintinai atliks geodezinius matavimus daugiavaikei šeimai Senojo Tarpupio kaime. Trakų turgavietės prekeivių asociacija vaikams dovanojo saldainių, rūbų, Liucija Pavlovska ir Zita Labeikienė – siūtų žaislų, Artūras ir Rasa Vyšniauskai – striukių.

Kitos gerumo iniciatyvos buvo nuolat viešinamos socialiniame tinkle Facebook.

Penkiose seniūnijose nupirktos visos bėdos

Pagal pateiktus sąrašus Onuškyje – 5 (15 vaikų), Senuosiuose Trakuose – 6 (24 vaikai), Rūdiškėse – 5 (15 vaikų) ir Grendavėje 3 šeimos (7 vaikai) gavo dovanų: masažo paslaugas neįgaliam vaikui, akinukus, pusiau automatinę skalbimo mašiną (4 vnt.), virdulį, fotelį-lovą (7 vnt.), komodą, stalinę lempą, pakeistus langus, dujinę viryklę, siurblį, (2vnt.), šaldytuvą (2 vnt.), atliktus sklypo geodezinius matavimus.

Paluknyje bus sutvarkyti trijų šeimos būstų langai, durys, jau įteikti 2 šaldytuvai, sutvarkyta pavojų 6 vaikams ir jų tėvams kėlusi krosnis. Paramą gavo 6 šeimos (26 vaikai).

Trakuose paramą gavo 15 šeimų (36 vaikai). Buvo padovanota: akinukai, šviestuvai (3 vnt.), langai, pusiau automatinė skalbimo mašina, batai, žaislai, dviejų aukštų lovelė (4 vnt.), fotelis-lova (2 vnt.), rašomasis stalas, komoda, sofa-lova, virtuvinis kombainas, buvo užglaistytos sienos.

Aukštadvaryje pagelbėta 4 šeimoms (10 vaikų): padovanotas kompiuteris, rašomasis stalas, šaldytuvas, pakeistas langas.

Lentvaryje 16 šeimų (44 vaikai) suteikta ši pagalba: pakeisti langai (2 būstai), padovanota skalbimo mašina (3 vnt.), rūbų spinta, šaldytuvas (3 vnt.), rašomasis stalas, virtuvinis kampas, sofa-lova (2 vnt.), dviaukštė trivietė lova, fotelis-lova.

Iš viso padėta 60 šeimų (177 vaikai).

Padėkos socialiniams darbuotojams

Nuoširdžių padėkų nusipelnė Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro kolektyvas: direktorė Loreta Oliškevičienė, socialiniai darbuotojai: Reda Ramaneckienė, Regina Budrevičienė, Nijolė Korkazienė, Miroslav Janč, Ernesta Silnevič, Irena Zarubaitė, Ieva Jezerskienė, Viktorija Šeinova, Agnė Stepanenko, Inga Jarulienė, Renalda Adamovič, Diana Mačėnienė, Greta Turčilaitė.

Pasak I. Jarulienės, vienos iš socialinių darbuotojų, prioritetus dėl paramos šeimai dėliojo atsižvelgiant į konkrečią šeimos situaciją, ne į bendrą būsto būklę ar išsakytus šeimos narių norus. O šeimas motyvuoja ne laukti kol kažkas kažką duos, padovanos, bet dirbti, moko racionaliai naudoti turimas lėšas ir siekti patiems įsigyti reikiamus daiktus.

Belieka tik pasidžiaugti laimingais vaikais. Jei tikėsite, tai sutiksite žmones, aplinkybes ir įvykius, kurie padarys jūsų gyvenimą puikų. Jei spinduliuosite savo geras ar blogas mintis ir jausmus, tai jie sugrįš atgal savaime, kaip aidas, atkartojantis pasakytus žodžius.

Labdaros akcijos rėmėjai:

Finansinę paramą (2030 €) į Trakų rajono savivaldybės sąskaitą skyrė: UAB „Kerista“, Laima Balčytienė, UAB „Karališka kibininė“, ŽŪB „Merkys, UAB „Gudelių duona“, UAB „Dalaina“, UAB „Rumida“, Oleg Ševeliov, sodininkų bendrija „Pasaka“, Sonata Kučinskaitė, Jelena Tracuk, UAB „Trakų vandenys“.

Parama daiktais ar paslaugomis:

Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos bendruomenė, UAB „Karališka kibininė“, UAB „Altitudė“, UAB „Gealan Baltik”, UAB „Grainmore“, UAB Trakų šilumos tinklai, UAB „Lentvario baldai”, VŠĮ Trakų turizmo ir informacijos centras, UAB „Trakų kooperacijos prekyba“, UAB „Kadastrakis“, Trakų turgavietės prekeivių asociacija, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, Seimo nariai Jonas Liesys, Juozas Baublys, amatininkė Zita Labeikienė, UAB „Semeda“, Giedrė Apuokaitė ir Julius Česnakauskas, Leonardas Karnila ir Jurgita Čirienė, UAB „Vilkokšnio vingis”, MDS „Terasos“, Vilma Puišienė su šeima, Ovidijus Barkauskas, grožio salonas „Grožio oazės“, Inga Martonienė, Liucija Pavlovska, Laima ir Darius Kamaičiai, Lentvario grožio studija, Inesa Židonytė, Šarūnas Ūsas, Jolanta Abucevičienė, Andrej Prokofjev, Jūratė Sirgedaitė Ūsienė, Arūnas ir Rasa Vyšniauskai, Larisa Derbutienė, Stanislovas Augėnas, Violeta Važnevičienė, Elvyra Šavareikienė, Vaitiekus Naruševičius, Dalia Dzigienė, Sanida Makaršinienė, Romuald Zviagin, Teresa Charukevič, Birutė Cvirkienė, Vidutė Bartulienė, Ramunė Šidlauskienė, Beata Tučkovska, Regina Kozlovskaja, Vytautas Cilcius, Jūratė Pilčicienė, Vida Malūnavičienė, Povilas Montvila, Audra Kurdzikauskienė, Renata Stachovskienė, Laima Daunaravičienė, Danutė Juškevičienė, Liucija Didžionienė, Arūnas Dzigas, Kęstutis Vilkauskas, Jan Semionov ir Dominyka Semionovė, Oksana ir Nerijus Bazevičiai, Asta Šutienė ir Renatas Šutas, Jelena Tracuk, Trakų rajono seniūnijų seniūnai ir jų darbuotojai.

Organizatorius – Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija. Dėkojame už Jūsų gerumą!

 

Trakų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, dalyvavę  akcijoje,  nupirko dviaukštes lovas

Trakų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, dalyvavę akcijoje, nupirko dviaukštes lovas

 

Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos bendruomenės vaikai taip pat dalyvavo labdaros akcijoje

Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos bendruomenės vaikai taip pat dalyvavo labdaros akcijoje

Dominyka SEMIONOVĖ,

Trakų rajono savivaldybės mero patarėja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite