Laiškas Kalėdai

Parašyta: 2017-12-21 | Kategorija: Naujienos, Trakai, Trakų aštuonkojis |

Miestuose ir miesteliuose viena po kitos įsižiebė šventinės eglės –  tai aiškus priminimas, kad ateina stebuklų metas; kad dar nevėlu rašyti laiškus Kalėdų Seneliui ir prašyti, prašyti, prašyti… Net pats Užkalnis neatsilaikė ir parašė laiškutį, įvardydamas savo 10 norų. O kaip gi mes čia gražiausiame Lietuvos kampelyje, ar turime kokių nors norų ir prašymų? Galėtume paprašyti ypač daug – juk didžiuojamės Kalėdų Senelių sostinės vardu! Mus žino ne tik Čepkelių Kalėda, bet ir dar mažiausiai tuzinas senelių iš viso pasaulio! Tikimybė, kad norai bus išgirsti ir išpildyti ,tikrai milžiniška! Tad ko čia paprašius?

 Valgomo ar nevalgomo? Apčiuopiamo ar nematomo? Gyvo ar nejudamo? Gal iš pradžių reiktų paprašyti sveikatos? Sveikatos visiems Trakų krašto žmonėms ir jų artimiesiems, pasklidusiems po platų pasaulį! Sveikatos ir kantrybės, kad kiekvienas šito krašto mirtingasis galėtų iškęsti tai, ką jau „pridirbo“ ir dar pridarys valdantieji mūsų krašto žmonėms: du kartus brangintą ir beveik aukso kainos tapusį vandenį; šiukšlių mokestį pagal būsto plotą, o ne gyventojų skaičių jame; norą pastatyti penktą prekybos centrą ir ten „prilipdyti“ autobusų stotį; už išvarytus nepaklusniuosius ir ,,patupdytus“ reikalinguosius…

  Seneli, padaryk taip, kad poliklinikoje atsirastų pediatras; kad skaudantį dantį greičiau sutaisytų negu jis iškristų, kad turintieji taloną pas gydytoją, nelauktų jo nei valandos, net nei 20 minučių, kad gydytojai galėtų išrašyti elektroninį receptą ir kad Trakų ligoninė (juk tiek savo, tiek ir Europos milijonų sudėjome ją ,,turbindami“) būtų tikra ligoninė, o ne senelių karšinimo namai su felčeriniu punktu.

Seneli, būtinai prisimink ir didžiausio mūsų miesto – Lentvario – žmones ir jų problemas. Prašau tavęs, Seneli, neapleisk to „kieto“ Lentvario vyruko, kad jam būtų lengviau už teisybę kautis. Ir visai nesvarbu, koks paukštis bus jo vėliavoje – gandras ar kregždutė –  juk mes visi norime, kad pirmiausia gerai būtų mums. Ir dar  turiu vieną nedidelį prašymuką dėl lentvariečių gerovės – sukeisk vietomis Aukštadvario ir Lentvario seniūnus, a? Supranti? … Galėtum?

Seneli, gal nušviestum protus (kam reikia), kad mes nesame tokie turtingi, kad po vienu stogu išlaikytume dvi mokyklas ir dvejas jų administracijas. Kaip tu mania, juk užtektų ten ir vieno vardo, ir vieno direktoriaus, ir vienos sekretorės jam? Na, žodžiu, visko po vieną. Juk kažkada direktoriai Riazanovas, Pupeikis sėkmingai vadovavo trikalbėms mokykloms. Tai negi jie buvo gabesni?

Jeigu į tavo maišiuką tilps, tai pasakysiu ir dar apie vieną dovanėlę: kiekvienam politikui padovanok vitaminų atminčiai gerinti (o dar geriau būtų, kad jie jos neprarastų), nes kitąmet labai reiks prisiminti, ką jau buvo prisižadėję, ko nepadarė ir būti labai atsargiems, kad vėl to paties neprižadėtų.

Tikiuosi, kad ne per daug iš tavęs paprašiau, Seneli, kad galėsi išpildyt čia surašytus norus.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite