Laisvės gynėjų dieną Laisvės premija įteikta Ukrainos Prezidentui Volodymyrui Zelenskiui

Parašyta: 2023-01-13 | Kategorija: Istorija, Laisvės gynėjų diena, Lietuva, Naujienos, Trakai |

Sausio 13-ąją, Seime įvykusiame Laisvės gynėjų dienos minėjime Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen įteikė Ukrainos Prezidentui Volodymyrui Zelenskiui skirtą 2022 m. Laisvės premiją. Ji Ukrainos vadovui perduota per Ukrainos ambasadorių Lietuvoje Petro Beštą.

Premija skirta už V. Zelenskio ir Ukrainos žmonių nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės ir demokratijos Rusijos agresijos akivaizdoje.

Pasak Seimo vadovės, 2022 metų Laisvės premija šiandien įteikiama kovojančios Ukrainos Prezidentui V. Zelenskiui, kurio pastangas stabdant agresiją sunku būtų pervertinti.

„Kaip Ukrainos Prezidentas jis yra Ukrainos kovos už laisvę priešakyje, savo asmenine lyderyste ir pavyzdžiu įkvėpęs milijonus žmonių tiek Ukrainoje, tiek ir už jos ribų, – sakė Seimo Pirmininkė. − Tokie pat vieningi mes buvome 1991-ųjų sausį. Ir dėl to Lietuva tapo nenugalima. Tuomet mes laisvajam pasauliui ir jo siekiantiems tapome pavyzdžiu, ką reiškia laisvės troškimas. Ką reiškia, kai noras apginti savo šalį nugali baimę ir verčia žengti žingsnį už save, savo vaikus, savo valstybę.“

Ukrainos Prezidentas, 2022 m. Laisvės premijos laureatas V. Zelenskis, prisijungęs prie minėjimo nuotoliniu būdu, tvirtino, kad Lietuva yra viena iš nuoširdžiausių laisvės gynėjų ir tai yra geriausia duoklė didvyriams, nugalėjusiems imperiją tomis žiemos dienomis prieš 32 metus. „Dabar mes kartu su jumis esame pakeliui į finalinę pergalę prieš tą imperiją. Kai šį karą prieš agresorių užbaigsime su užtikrinta pergale, Rusija negalės nieko diktuoti Europos tautoms“, – minėjime sakė Ukrainos šalies vadovas.

V. Zelenskis padėkojo Lietuvai už tai, kad ji laisvės neišdavė nė vienai minutei, ne tik per šias 323 žiaurias nežmogiško Rusijos karo dienas.

Premijos įteikimo ceremonijoje kalbėjusi Seimo Laisvės premijų komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė pažymėjo, kad Ukraina virto vienu iš esminių laisvės simbolių visiems laikams. „Zelenskio įnašas Ukrainai yra valstybingumas, pasitikėjimas savimi kaip tauta, pajėgiančia iš Rytų persikelti į Vakarus, save valdyti ir apginti, parodyti pasauliui, kad galima ir reikia nenuolaidžiauti Rusijai, kovoti prieš ją – nugalėti ir sutriuškinti!“, − kalbėjo P. Kuzmickienė.

Laisvės premijų komisijos vadovė atkreipė dėmesį, kad Zelenskis ir Ukraina parodė, kaip galima išsivaduoti iš baimės. „Zelenskio įvesta tarptautinių santykių praktika, leistina tik jam ir ukrainiečiams – drąsiai, viešai kritikuoti kitų šalių lyderius, taip padedant jiems greičiau apsispręsti. Taip Ukrainos Prezidentas ir ukrainiečiai esmingai keičia Vakarus ir pasaulį“, – tvirtino parlamentarė.

Seimo kanceliarijos nuotr.

lrs.lt inform.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite