Lentvaryje nuaidėjo roko festivalis „Dvarokas“

Parašyta: 2019-08-13 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Renginiai |

Šeštadienį, prie Lentvario ežero, griaudėjo rokas ir kita alternatyvioji muzika. Į festivalį, vykstantį jau antrą kartą ir remiamą Lietuvos kultūros tarybos bei Trakų rajono savivaldybės, susirinko žmonių ne tik iš Lentvario ir aplinkinių miestų, bet ir iš Klaipėdos, Nidos, Kauno, Utenos, Šiaulių. Scenoje šventę kūrė 10 grupių ir atlikėjų. Festivalio atidarymo proga sveikinimo žodį tarė Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova bei linkėjimus visiems siuntė Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas.

Festivalio akimirka

„Dvaroką“ atidarė grupė „Džemas“, o vėliau muzikinę estafetę perėmė „Kabloonak“. Pastarieji savo muzika pasakojo istorijas, susijusias su Lentvariu. Nemažai festivalio dalyvių dėmesio sulaukė „Poezijos medžiotojai“ iš Klaipėdos, dovanoję muziką iš naujausio savo albumo. Regis, rokas ir dainuojamoji poezija – toks grupės repertuaras nustebino ne tik jaunimą, bet ir vyresnės kartos klausytojus.

Festivalio akimirka

„Skatindami kultūrinę įvairovę mieste, tuo pačiu skatiname ir mūsų jaunimo kūrybiškumą, o tokio pobūdžio renginiai priartina muzikos ir meno industrijos naujoves, bei paįvairina vietinių gyventojų kasdienybę. Sukūrėme palankias sąlygas, nuostabią meno platformą tiek jauniems, tiek patyrusiems muzikantams save išreikšti, bei tarpusavyje bendradarbiauti. Manau, kad muzikos ir šiuolaikinio meno profesionalai gali įkvėpti kitus jaunus žmones siekti savo muzikinių tikslų. Džiaugiamės, kad į festivalį susirinko įvairaus amžiaus publika. Jiems pasirodė priimtina renginio vieta – tvarkingai nupjauta pieva prie ežero, nedidelė scena ir harmoninga šiuolaikiška muzika. Taip pat tikime, kad kokybiškas muzikinis laikas gamtoje yra reikalingas ne tik jaunimui, bet ir senjorams, kurių festivalyje buvo nemažai. Dėkojame atlikėjams ir visai „Dvaroko“ kūrybinei komandai, įkvėptai Lentvario dvaro architektūros ir parko vaizdais,  už iniciatyvą, kuri sukūrė ir išvystė šią festivalio idėją“, – pasakoja Lentvario kultūros rūmų direktorė Ieva Skaistytė.

Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas ir Lentvario kultūros rūmų direktorė Ieva Skaistytė

 „Draugai buvo pasakoję apie šį festivalį, bet kai atvykome, supratau, kad jis gerokai patobulėjo – ir programos kokybe, ir infrastruktūros galimybėmis. Čia nuostabi gamta, ežeras, šalia miškas, todėl yra kur pasivaikščioti“, – sako vaikinas. Marta Ignotaitė, jau kelerius metus gyvenanti Lentvaryje, sako, jog labai norėjo susipažinti su jaunosios kartos atlikėjais ir jų kuriama muzika bei paragauti specialiai festivaliams kepamų olandiškų vaflių su karamele ir kiviais. „Renginys su kaupu pateisino lūkesčius“, – įspūdžiais dalijasi mergina.

Iš Vilniaus į renginį su vienerių metų sūnumi Roku atvykusi šeima džiaugėsi, kad festivalyje nėra grūsties ir galima jaustis jaukiai – poilsis ir muzika tikrai geras derinys. Renginyje kalbintas vilnietis Mindaugas su dukra Vėtra taip pat įvertino renginio aplinką ir atrado naujų vardų šiuolaikinio lietuviško roko padangėje“, – sako Mindaugas.

Pakalbinti lentvariečiai maloniai nustebinti dalyvių gausa ir renginio kokybe, kuriai pasitarnavo neįtikėtinai gražios Lentvario apylinkės: „Čia egzotiškai graži laukinė gamta – ežeras, plaukiojančias gulbes, erdvi pieva, gyva muzika ir skanus maistas. Viskas vienoje vietoje – mes puikiai leidžiam laiką“, – sako senjorai Stanislava ir Andrejus.

Lentvarietė Ilona, dirbanti gimnazijos socialine pedagoge ir dievinanti roko muziką dalijosi savo džiaugsmu ir teigė, jog nepraleistų progos ir ateityje, jei tik vyktų tokio pobūdžio renginiai, kurie padeda prisidėti prie vietinės visuomenės sąmoningumo, kultūrinio bei socialinio aktyvumo, atsakingumo.

Festivalį vainikavo ir visus savo muzika pakerėjo grupės „Pilnatys“, „Elnio rago miškas“. Charizmatiškųjų „Strings of earth“ pasirodymo metu vyko šokiai lietuje.

Organizatoriai dėkoja visiems dalyviams, partneriui – Lentvario seniūnijai, rėmėjams – Lietuvos kultūros tarybai ir Trakų rajono savivaldybei už idėjos palaikymą. Džiaugiamės, kad šis festivalis patenkino ne tik organizatorių, dalyvių bet ir lankytojų lūkesčius. Linkime, kad festivalis „Dvarokas“ taptų šiuolaikinės kultūros Lentvaryje vizitine kortele.

Lentvario kultūros rūmų inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite