Lietuva ir Turkija pasirašė susitarimą, leisiantį pirkti kovinį droną „Bayraktar“

Parašyta: 2022-06-01 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Politika, Trakai |

Birželio 1 d. Ankaroje krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška pasirašė susitarimą su Turkijos gynybos agentūros prezidentu prof. Ismail Demir dėl bendradarbiavimo gynybos pramonės srityje su Lietuvos krašto apsaugos ministerija.

Pasirašytas istorinis dokumentas – pagrindas glaudžiau abejoms šalims bendradarbiauti gynybos resursų įsigijimo ir gynybos pramonės srityse, perkant ir/ar modernizuojant karinę įrangą, tarp kurių – ir bepiločiai orlaiviai. Remiantis šiuo dokumentu bus perkamas ir kovinis dronas „Bayraktar TB2″.

„Tai istorinis įvykis, kai piliečiai, bendradarbiaudami su valdžios institucijomis, per tris dienas surinko beveik 6 mln. eurų „Bayraktar“ pirkimui Ukrainos kovotojams. Darome viską, kad įsigijimas ir perdavimas būtų tiek pat greitas ir efektyvus“, – teigia viceministras.

Rytoj Stambule viceministras V. Semeška lankysis Turkijos gynybos įmonėje „Baykar“, kur su įmonės vadovu bus derinamas galutinis kovinio drono „Bayraktar TB2″ įsigijimas ir perdavimas Ukrainai, už Lietuvos piliečių suaukotus pinigus.

kam.lt inf.

Turkijos gynybos agentūros nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite