Merė E. Rudelienė atstovauja Lietuvos savivaldai JAV

Parašyta: 2019-09-05 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė kartu su kitais šalies savivaldybių merais dalyvauja JAV vystančioje tarptautinės lyderystės programoje. Į šią programą Lietuvos savivaldos atstovus pakvietė JAV ambasada Lietuvoje.

Rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė kartu su kitais šalies savivaldybių merais dalyvauja JAV vystančioje tarptautinės lyderystės programoje

Lietuvos delegacija lankysis Vašingtone bei Pensilvanijos valstijoje.

„Kai beveik prieš du mėnesius man paskambino iš JAV ambasados ir pakvietė atvykti į pokalbį dėl galimybės dalyvauti JAV ambasados organizuojamoje programoje, supratau, kad Trakų rajonas pateko į tų savivaldybių sąrašą, kurios yra aktyvios, pažangios ir turinčios išsikėlusius ambicingus tikslus“, – sakė merė, po šio pokalbio pakviesta atstovauti Lietuvos savivaldos atstovų delegacijai.

Delegacijoje – dar septynių šalies savivaldybių merai. Komandiruotė, kurią finansuoja JAV Vyriausybė, prasidėjo rugsėjo 4 dieną, ji truks iki rugsėjo 15 dienos.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi man suteikta galimybe aplankyti mažas JAV savivaldybes, susipažinti su jų valdymo modeliu, programomis, struktūra. Tikiuosi, kad ateityje panašų kolegų vizitą turėsime ir Lietuvoje, mes taip pat turime ką pristatyti“, – prieš išvykdama pastebėjo merė, pridūrusi, kad viešnagės patirtimis ir įdomiausiais programos momentais būtinai pasidalins per socialinius tinklus.

Tikėtina, kad Pensilvanijos valstija pasirinkta neatsitiktinai, galbūt ir dėl sąsajų su Lietuva. Tai antroji JAV valstija, kurioje gyvena nemažai lietuvių. Į Pensilvaniją vyko pirmieji emigrantai iš Lietuvos dar XIX a., mat čia veikė didelės anglies kasyklos. Prie jų kūrėsi angliakasių gyvenvietės ir miestai, kuriuose apsigyveno imigrantai, tarp jų – lietuviai. Pensilvanijoje išlikę daug lietuviško paveldo – bažnyčių. Šiuo metu šioje valstijoje gyvena gausi ketvirtos-penktos kartos lietuvių bendruomenė.

 

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite