Minint Vasario 16-ąją, įteikti Kunigaikščio Vytauto Didžiojo apdovanojimai

Parašyta: 2024-02-23 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |

Kunigaikščio Vytauto Didžiojo apdovanojimus ir padėkas gavo 18 savo veikla ir pasiekimais rajono savivaldybei nusipelniusių žmonių.  Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Lietuvos valstybės atkūrimo diena Trakų rajone pasitikta įvairiais renginiais. Kai kurie jų įvyko dar šventės išvakarėse, o Kyjivo orkestras rajono gyventojus sveikino ir vasario 17 dieną. Tradiciškai Vasario 16-ąją Trakuose surengtas minėjimas ir Kunigaikščio Vytauto Didžiojo nominacijomis pagerbti Trakų rajonui labiausiai nusipelnę asmenys.

Trakuose Vasario 16-oji prasidėjo simboliniu 16 kilometrų bėgimu, skirtu Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, kurį surengė Trakų sporto centras. Vidurdienį Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje aukotos iškilmingos šv. Mišios, o po jų minėjimo dalyviai susirinko Trakų kultūros ir meno centre. Čia vyko Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro, kuriam dirigavo Karolis Variakojis, koncertas. Su orkestru pasirodė ir solistai, garsūs atlikėjai Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius.

Šventę vainikavo Kunigaikščio Vytauto Didžiojo apdovanojimų įteikimas. Trakų rajono savivaldybė, 2006 metais įsteigusi šį apdovanojimą, kasmet Vasario 16-ąją pagerbia kraštiečius, savo profesine ir visuomenine veikla prisidedančius prie rajono kultūros, turizmo ir sporto, socialinės bei ekonominės plėtros.

Nuskambėjus Lietuvos valstybės himnui, susirinkusiuosius pasveikino Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Edita Rudelienė ir Kęstutis Vilkauskas. Taip pat renginyje dalyvavo Trakų rajono savivaldybės vicemerė Jolanta Abucevičienė, administracijos direktorė Dovilė Daudaitė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Romuald Zviagin, Tarybos nariai.

Kunigaikščio Vytauto Didžiojo II laipsnio medaliu apdovanotas Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojas Andrius Storta (pirmas iš kairės). Apdovanojimą įteikė meras Andrius Šatevičius, pasveikino vicemerė Jolanta Abucevičienė. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Apdovanoti penkių nominacijų laureatai, jiems įteikus Vytauto Didžiojo I, II ir III laipsnio medalius. Už verslo subjektų vystymą, darbo vietų kūrimą ir gyventojų užimtumo didinimą apdovanotos dvi Trakų rajone veikiančios įmonės. Vytauto Didžiojo II laipsnio medalis įteiktas Lietuvos ir Vokietijos UAB „Gealan Baltic“, o III laipsnio medalis – UAB „Nemuno banga“.

Vytauto Didžiojo II laipsnio medalis už švietimo naujovių diegimą ugdymo procese, aktyvią, kūrybingą pedagoginę veiklą skirtas Andriui Stortai – Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos, informacinių technologijų, ekonomikos ir verslumo mokytojui metodininkui, 2021-aisiais pelniusiam Metų mokytojo titulą.

Nominacijos už socialinės infrastruktūros vystymą (socialinių paslaugų infrastruktūros plėtrą, neįgaliųjų socialinę integraciją, socialinės paramos teikimą ir t. t.) laureatė – Trakų globos ir socialinių paslaugų centre dirbanti Virginija Narkevičienė. Jai įteiktas Vytauto Didžiojo III laipsnio medalis.

Už kūno kultūros ir sporto plėtrą Vytauto Didžiojo III laipsnio medaliu apdovanotas Trakus ir Lietuvą tarptautinėje arenoje garsinantis triatlonininkas Tomas Burbulis.

Vytauto Didžiojo I laipsnio medalis už kitą visuomeninę veiklą skirtas Viktorijai Aleknavičienei, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniajai specialistei.

Kunigaikščio Vytauto Didžiojo I laipsnio medalis skirtas Viktorijai Aleknavičienei, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniajai specialistei (viduryje). Apdovanojimu kartu džiaugėsi ir vicemerė Jolanta Abucevičienė (kairėje),  administracijos direktorė Dovilė Daudaitė (dešinėje).  Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Dvylikai asmenų įteikti padėkos raštai. Už žemės ūkio pasiekimus ir kaimo plėtrą padėkota Julijai Virganavičienei, už švietimo naujovių diegimą ugdymo procese, aktyvią, kūrybingą pedagoginę veiklą – Birutei Paltanavičienei, Ievai Tijūnėlienei, Nijolei Zubrickienei, už bendrosios gyventojų kultūros vystymą, etnokultūros tradicijų puoselėjimą, tautinių mažumų kultūros plėtrą bei kultūrinių iniciatyvų įgyvendinimą – Juozui Banuškevičiui, Jonui Laurinavičiui, Augustei Gaidytei-Palaitienei. Taip pat už sėkmingą nevyriausybinių organizacijų ir piliečių bendradarbiavimą su savivaldos institucijomis bei aplinkos kokybės gerinimą padėkos raštas įteiktas Vytautui Kaziukoniui, už kūno kultūros ir sporto plėtrą – Indrei Budėnienei, už kitą visuomeninę veiklą – Veronikai Pilipavičienei, Vaidai Šedžiuvienei, už vaikų ir jaunimo aktyvumo skatinimą puoselėjant bitininkystės tradicijas – Renatai Krasowskai.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite