Mokyklų valgyklose bus galima atsiskaityti tik kortele? Seimo narys įspėja: svarbu nediskriminuoti vaikų

Parašyta: 2023-06-23 | Kategorija: Ekonomika, Gimnazija, Jaunimas, Komentarai, Lietuva, Mokyklos, Naujienos, Trakai |

Trakų rajone (ir visoje šalyje) įsibėgėjus projektui, kurio metu mokyklų valgyklose diegiamos banko kortelių aptarnavimo sistemos, o vaikams aiškinama, kaip atsiskaityti negrynaisiais, Seimo narys socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas pabrėžia, kad svarbu tinkamai suvaldyti su valgyklų skaitmenizavimu susijusias rizikas.

„Nors labai svarbu ugdyti jaunuolių finansinį raštingumą, tuo pat metu svarbu užtikrinti, kad tie moksleiviai, kurie tiesiog neturi banko kortelės, nepatirtų diskriminacijos.

Jeigu visose mokyklų valgyklose bus įdiegtos skaitmenizuotos savitarnos sistemos, mokyklų administracijai gali kilti pagunda kuo labiau sumažinti valgyklų darbuotojų skaičių, visiškai atsisakyti kasininkių. Tokiu atveju tie vaikai, kurie tiesiog neturi ir galbūt negali ar nenori turėti banko kortelės, bus verčiami ieškoti kitų būdų ir vietų pavalgyti mokslų metu“, – įspėja parlamentaras.

Bankai žiūri tik savęs

K. Vilkauskas turi priekaištų komerciniams bankams dėl jų „plėšrumo“.

„Turėti banko kortelę – reiškia mokėti bankui nuolat augančius aptarnavimo mokesčius ir būti priklausomam nuo jų kaprizų. Štai vis sutrinka elektroninė bankininkystė – ir lieki be nieko. Vaikai liks be pietų.

Matėme, kaip nenoriai, tik Seimo prispirti, bankai įsipareigojo didinti bankomatų skaičių rajonuose. Bet ir didindami tą skaičių, jie įsigudrino naikinti senus bankomatus. Žodžiu, daro, ką nori“, – piktinasi K. Vilkasukas.

Parlamentaras pažymi, kad rekordiškai išaugus maisto ir kitoms kainoms Lietuvoje, bankai neparodė geros valios ir nepasidalino finansine našta su klientais.

„Kortelės aptarnavimo mokesčiai visą laiką didėjo, neaišku kodėl – ką jie ten taip intensyviai „aptarnauja“? Tiesiog lupa pinigus už nieką.

LR Seimo narys Kęstutis Vilkauskas

Būsto paskolų palūkanos – kosminės, jaunos šeimos stumiamos į skolų bedugnę. Bet palūkanos ir mokesčiai auga ne todėl, kad bankai geriau ir daugiau dirba“, – pabrėžia Seimo narys.

Anot K. Vilkausko, neteisinga, kad „komerciniai bankai laiko pasidėję 18 milijardų eurų ir kraunasi palūkanas, o naujai įsikūrusi įmonė ar jauni tėvai eina kryžiaus kelius paskolai gauti – ir negauna“.

Projektas, skirtas kurti sistemą atsiskaitymams negrynaisiais pinigais bendrojo ugdymo įstaigų valgyklose, vykdomas Trakų Vytauto Didžiojo, Trakų r. Rūdiškių, Lentvario Motiejaus Šimelionio, „Versmės“ ir Henriko Senkevičiaus gimnazijose.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite