Motinos diena Onuškyje

Parašyta: 2021-05-07 | Kategorija: Naujienos, Onuškis |

Gegužė – tai gražiausias ir nuostabiausias pavasario mėnuo ne tik dėl baltai pražystančių vyšnių ir obelų sodų, žiedais besipuošiančių pievų ir laukų. Neprilygstamas šis mėnuo dėl savo švenčių grožio. Gegužė – tai Dievo Motinos Marijos mėnuo, gegužės žiedų vainike – taurus mamos vardas. Visą mėnesį bažnyčioje vyksta gegužinės pamaldos, skamba giesmės Marijai. Kiekviena bažnyčia turi titulinius atlaidus.

Nuotaikingi personažai – zuikiai ir vištytė su gaideliu pasitiko mamas su dainomis, šiltais palinkėjimais, kiekvienai įteikdami gėlės žiedą

 

Gegužės 2-ąją šių Dievo malonių iš šventųjų bažnyčios bei parapijos globėjų Pilypo ir Jokūbo buvo galima gausiai pasisemti Onuškio Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje – vyko tituliniai bažnyčios atlaidai, viena iš didžiausių parapijos švenčių. Eucharistijai vadovavo Onuškio parapijos klebonas kun. Algimantas Gaidukevičius. Mišių metu buvo paminėta ir Motinos diena. Kiekvienai mamai buvo prašoma Dievo palaimos, sveikatos, gyvenimo džiaugsmo ir neblėstančios vilties. Atlaidų metu giedojo Onuškio parapijos choras, vadovaujamas Gražinos Kulbickienės. Po Mišių Motinos dienos proga buvo galimybė pasiklausyti koncertinės programos „Kai prabyla meilė“. Skambias giesmes, romantiškas operečių ištraukas susirinkusiesiems dovanojo Gražina Skinderytė-Kurnickienė ir Vytautas Kurnickas. Kiekvienos mamos, išėjusios iš bažnyčios, šventoriuje laukė Trakų kultūros rūmų Onuškio padalinio ir bendruomenės inciatyva paruošta staigmena: nuotaikingi personažai – zuikiai ir vištytė su gaideliu pasitiko mamas su dainomis, šiltais palinkėjimais, kiekvienai įteikdami gėlės žiedą.

Nėra tiek ir tokių žodžių, kuriuos galėjome išsakyti šį gražų sekmadienį kiekvienai mamai, neturime tiek rankų, kuriomis galėtume ne tik apkabinti, bet ir prisiglausti prie jų karštų ir mylinčių širdžių. Neįmanoma suskinti tiek pačių gražiausių pavasarinių gėlių žiedų, kurie žydėtų mamoms ilgai ilgai. Tačiau galime pasistengti, kad nors akimirkai kiekviena mama pasijaustų laiminga, mylima ir laukiama. Onuškyje gegužės 2-ąją tokių mamų, besidžiaugiančių ir malda lydinčių savo šeimas bei vaikus, tikrai buvo daug.

 

Liuda KORSANOVIENĖ,

Trakų kultūros rūmų Onuškio padalinio vadovė

Jono Aleksos nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite