Nauji dviračių ir pėsčiųjų takai džiugina darnaus judumo entuziastę

Parašyta: 2022-04-29 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Sveikata, Trakai |

Lentvarietė A. Piragienė neįsivaizduoju savo gyvenimo be vaikščiojimo

Kad kvėpuotume švaresniu oru ir stabdytume klimato kaitą, pastaraisiais metais vis didesnis dėmesys skiriamas aplinkai draugiškesniam judėjimo būdui, pavyzdžiui, keliavimui visuomeniniu transportu, dviračiais, paspirtukais, vaikščiojimui pėsčiomis.

 

Pastebi infrastruktūros pokyčius

„Neįsivaizduoju savo gyvenimo be vaikščiojimo – šis įprotis jau yra mano kraujyje. Beveik kiekvieną dieną iš darbo namo keliauju pėsčiomis. Einu per mišką. Atstumas nuo namų iki darbo – 8 kilometrai. Kelionė trunka apie 2 valandas. Į darbą arba iš darbo, kai užsibūnu ilgėliau ir sutemsta, dažniausiai keliauju viešuoju transportu arba kas nors paveža. Vaikštau kiekvieną dieną, nesvarbu, ar lyja, ar sninga“, – pasakoja Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro vadovė lentvarietė Aušra Piragienė.

Paklausta, kas labiausiai skatina judėti pėsčiomis, pašnekovė tikina, kad vaikščiojimas yra sveikiausias sportas ir didžiausias malonumas. „Be to, pabuvus gamtoje ir nuotaika, ir bendravimas yra visai kitoks, smagu ir savo jėgas išbandyti. Labai džiaugiuosi infrastruktūros pokyčiais: įrengti keli pėsčiųjų ir dviračių takai, tik svarbu žinoti, kur jie yra“, – paaiškina moteris ir priduria, kad atšilus orams, kai nusibosta vaikščioti pėsčiomis, vasarą, pavasarį į darbą Trakuose važiuoja dviračiu.

 

Palankesnės sąlygos dviratininkams ir pėstiesiems

Jau 2013 metais tūkstančiui Trakų rajono savivaldybės gyventojų teko 603 individualūs lengvieji automobiliai, o per dešimtmetį skaičius dar labiau išaugo ir šiuo metu yra vienas didžiausių šalyje. „Pažymėtina, kad didžiausia judumo problema yra infrastruktūros trūkumas, kuris ypač juntamas šiltuoju metų laikotarpiu, kai Trakuose padaugėja turistų“, – teigia Trakų rajono savivaldybės administracijos Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vedėjas Romuald Zviagin.

„Viena iš darnaus judumo priemonių Trakų mieste yra savivaldybės įgyvendinamas projektas „Karaimų gatvės humanizavimas“, kurį įgyvendinus planuojama apriboti transporto priemonių eismą Karaimų gatvėje, pritaikant ją pėsčiųjų poreikiams. Šiuo metu savivaldybė su Karaimų gatvės gyventojais ir ten veikiančiomis įmonėmis derina konkrečių sprendinių įgyvendinimą. Planuojama, kad projektas bus įgyvendintas dar šiemet ir Karaimų gatvė taps dar didesniu miesto traukos centru“, – tikisi Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Abucevičienė.

Šiuo metu vyksta ir pėsčiųjų tako Lukos (Bernardinų) ežero pakrantėje (atkarpa nuo sklypo Birutės g. 8 iki Vilniaus Mažosios g. 2) statybos darbai. Įgyvendinus projektą pėstiesiems bus patogiau ir saugiau eiti pakrantėmis sutvarkytu ir apšviestu taku.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra ir finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Atsakymai:  1. Vaikščiojimas. 2. Sukeliančios. 3. Dvideginis. 4. Dalelės. 5. Dviratis. 6. Dyzelinu.

image description

Užs. Nr. 295


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite