Netekome iškilaus aktoriaus Regimanto Adomaičio. Prezidentas reiškia užuojautą

Parašyta: 2022-06-20 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Pro memoria, Trakai |

Regimantas Adomaitis filme „Niekas nenorejo mirti“ (1965)

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl teatro, kino ir televizijos aktoriaus Regimanto Adomaičio mirties.

Pasak šalies vadovo, Lietuva neteko tikrosios teatro ir kino legendos, didžio Kūrėjo, savo išskirtiniais vaidmenimis, neišsenkančia energija, nuoširdumu ir profesionalumu leidusio mums prisiliesti prie Meno aukštumų.

„Regimantas Adomaitis buvo tikras atsidavimo aktorystei simbolis. Jis savo asmeniu ir veikla apglėbė ištisą Lietuvos kultūros epochą. Aš juo žavėjausi ne tik kaip kino, bet ir kaip teatro aktoriumi, kartu su kitais Lietuvos scenos grandais sukūrusiu neužmirštamų vaidmenų. Paskutiniame mūsų pokalbyje Maestro užsiminė norintis išbandyti save režisieriaus amplua. Nepaprastai gaila, kad šiai svajonei nebuvo lemta išsipildyti. Visada prisiminsiu jo įstabų, gyvą, jaunatvišką balso tembrą, kuris pakeldavo nuotaiką net ir niūriausią dieną“, – teigia Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžia, kad Lietuvos valstybės ir kultūros istorijoje Regimantas Adomaitis buvo, yra ir visuomet išliks iškilia Asmenybe, Menininku, kurio darbai didžiųjų vertybių orientyrus brėžė ir mūsų visuomeniniams pasirinkimams.

Aukštiems laisvės idealams ir tiesai ištikimo R. Adomaičio gyvenimo moto buvo lietuvybės puoselėjimas. Labai svarbus visai tautai buvo jo įsitraukimas į Lietuvos valstybingumo atkūrimo darbą Sąjūdžio iniciatyvinėje grupėje.

Prezidentas reiškia nuoširdžią užuojautą R. Adomaičio šeimai, artimiesiems, visiems jo talento gerbėjams, visai Lietuvos teatro ir kino bendruomenei.

Regimantas Adomaitis už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai yra apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi, taip pat LDK Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos nepriklausomybės medaliu.

Prezidento komunikacijos grupė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite