Oralinės laukinių gyvūnų vakcinacijos nuo pasiutligės pavasarinis etapas

Parašyta: 2021-04-22 | Kategorija: Gyvūnai, Naujienos |

Pradedamas kasmetinis laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės pavasarinis etapas. Gyventojus informuojame, kad jaukai su vakcina bus mėtomi šių metų balandžio 22 – gegužės 16 dienomis. Datos dėl galimų nepalankių oro sąlygų gali keistis.

Jaukai su vakcina bus mėtomi iš lėktuvų buferinėje zonoje – pasienio teritorijose, besiribojančiose su Lenkija ir Baltarusija.

Įgyvendinant vakcinos laukinių gyvūnų imunizavimui nuo pasiutligės ir jos išmėtymo naudojant orlaivius pirmame etape (2021 m.) visoje Lietuvoje planuojame išmėtyti 505000 jaukų. Šiam tikslui BIOVETA, a. s. skiria du Cessna-172, vieną Cessna-182 ir vieną AN-2 tipo lėktuvus. Orlaiviuose, iš kurių bus mėtomi jaukai, yra įrengti automatiniai jaukų išmėtymo įrenginiai. Užtikrinant tolygų jaukų išmėtymą, kiekvienas orlaivis turi navigacinę sistemą (GPS). Lėktuvuose sumontuota vakcinos mėtymo įranga užprogramuota taip, kad vakcina nebūtų mėtoma virš miestelių, gyvenviečių, sodybų, vandens telkinių, tačiau gamtos sąlygos, vėjo kryptis ir stiprumas gali pakoreguoti vakcinos nukritimo vietą. Mėtomi jaukai su vakcina yra saugūs ir nekelia pavojaus žmonių ir gyvūnų sveikatai, tačiau gyventojai, radę jauką, raginami jo neliesti, nes viduje yra aštri membrana su vakcina, į kurią galima susižeisti. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, reikėtų pranešti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento Trakų skyriui, tel. 8 528 54017, kurio specialistai atvyks juos paimti. Jaukai neskirti naminių gyvūnų vakcinacijai. Naminiams gyvūnams jaukai nepavojingi, tačiau perdozavus, galimos komplikacijos.

Vienintelis efektyvus būdas kovoti su šia žmonėms ir gyvūnams itin pavojinga liga, pasiutlige, – vakcinuoti naminius ir laukinius gyvūnus. Norėdami apsisaugoti, gyventojai turėtų vengti tiesioginių kontaktų su benamiais ar laukiniais gyvūnais. Visi šunų, kačių ar šeškų šeimininkai savo augintinius nuo pasiutligės privalo paskiepyti kartą per 12 mėnesių, arba, jei naudojama ilgo veikimo vakcina, – pagal jos gamintojo instrukciją. Vakcinavimą atlikęs veterinarijos gydytojas į skiepų pažymėjimą arba gyvūno augintinio pasą turi įrašyti datą ir skiepų galiojimo laiką.

Siekiant užtikrinti greitą, kokybišką darbą pirmo etapo įgyvendinimui numatoma naudoti tris aerodromus:

  1. Paluknio aerodromas (Paluknio k., Trakų r. sav.).
  2. Molėtų aerodromas (Tumenčiznos k., Molėtų r. sav.).
  3. Aleksoto aerodromas (Kauno m.).

Darbus pradėsime Paluknio aerodrome, 2021 m. balandžio 22 d.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento Trakų skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja – inspektorė Rima Krasnogirienė

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite