Pamoka ,,Atverkime gerumui širdis“ Onuškyje

Parašyta: 2022-12-30 | Kategorija: Bažnyčia, Gimnazija, Naujienos, Onuškis, Seniūnijos, Trakai |

Adventas – rimties, susikaupimo, apmąstymų, tylos metas. Tai laikas, kai dažniau atsigręžiame atgal, apmąstome nuveiktus darbus, praeitį jungiame su dabartimi ir su viltimi stengiamės žiūrėti į ateitį. Norime būti geresni, ištiesti pagalbos ranką, pasidalinti gerumu. Laukiame Kalėdų – tikimės su džiaugsmu pasitikti Viešpaties gimimą.

Gražiais darbais Adventas prasidėjo  Onuškio Donato Malinausko gimnazijoje. Visa bendruomenė jau ruošiasi nuostabiausioms metų šventėms. Mokiniai edukacijose mokėsi pinti advento vainikus, dalyvavo renginyje ,,Po angelo sparnu“, klasės valandėlių metu kalbama apie artėjančių švenčių krikščioniškąsias tradicijas, burtus, puošiamos klasės ir koridoriai mokinių darbais, ruošiama programa karnavalui.

Jau tapo gražia tradicija artėjant šv. Kalėdoms susiburti, pabendrauti, pabūti kartu Onuškio Donato Malinausko gimnazijoje ir pasidžiaugti, kad esame sveiki ir galime dalintis su mokiniais sukaupta patirtimi. Direktorės Rimos Blikertienės ir Onuškio parapijos klebono Algimanto Gaidukevičiaus iniciatyva gimnaziją ir Onuškio parapiją aplankė Jo Ekscelencija Kaišiadorių vyskupijos vyskupas Jonas Ivanauskas. Gruodžio 6-ąją minima Šv. Mikalojaus (vaikų globėjo) diena. Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo  bažnyčioje Šv. Mišias aukojo Jo Ekscelencija Vyskupas Jonas Ivanauskas. Jis padėkojo už galimybę pasimelsti kartu su bendruomene, pamokslo metu kalbėjo apie Advento prasmę, grožėjosi papuošta bažnyčios erdve, palinkėjo pajusti Viešpaties artumą, branginti ir vertinti žmogų ir jo darbą, mylėti kiekvieną, dalintis gerumu. Pasidžiaugė gražia bendruomene, bažnyčioje skambančiomis mokinių ir mokytojų giesmėmis. Visuotinėje maldoje pasimelsta už dalyvavusių norus – jie visus sustiprins ir padės pastebėti laimę ir džiaugsmą mažuose dalykuose.

Po šv. Mišių gimnazijos aktų salėje visi dalyvavome pamokoje ,,Atverkime gerumui širdis“. Pabandėme  atskleisti advento laikotarpio prasmę per šviesą. Uždegus žvakę kiekvieną savaitę būtina rasti laiko pagalvoti apie didžiausias vertybes, kuriomis esame apdovanoti. Šviečiant Pranašų žvakei siūlėme nepasiduoti nerimui, baimei ir pagalvoti apie šeimose saugomą jaukumo, ramybės jausmą, dažnus pokalbius ir apsikabinimus. Kas benutiktų, reikėtų ieškoti kelio į namus ir tikėti, kad susitikimas prie Kūčių stalo tikrai įvyks. Išganymo žvakė galėtų pamokyti kantrybės, tikėjimo, kad visi esame svarbūs. Galime džiaugtis ir didžiuotis savo valstybe, gyvename taikioje šalyje ir norime kurti jos ateitį. Piemenų – Džiaugsmo žvakės liepsna primena, kad turime prisiminti tuos, kurie tremtyse, kalėjimuose tikėjo laisve ir svajojo apie gražią, didingą ir laimingą Lietuvos ateitį. Prisimintas Nepriklausomybės akto signataras Donatas Malinauskas, kurio palaikai ilsisi Onuškio bažnyčios šventoriuje, ir arkivyskupas kankinys Teofilius Matulionis. Šie žmonės jaunimui yra drąsos, tvirtumo, dvasingumo, tikėjimo, ištikimybės pašaukimui pavyzdys. Apsupti Meilės žvakės šilumos mokėmės pastebėti ir mylėti mus supančius žmones. Nuskambėjo raginimas  pažinti pasaulį pamokose, išgirsti mokytojo žodį ir patikėti, kad mokytojas veda vaiką į gėrio pasaulį. Ketvirtoji savaitė skiriama susitaikyti, atsiprašyti, išsivalyti namus ir širdis, kad atsirastų daugiau vietos žmogiškumui ir meilei.

Džiaugėmės, kad su mumis kartu šventėje dalyvavo Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, vicemeras Jonas Kietavičius, Onuškio seniūnijos seniūnė Zita Aniulienė, Onuškio darželio direktorė Marijona Buividavičienė, Onuškio PSPC direktorius Antanas Česnulevičius, bendruomenės pirmininkė Liuda Korsanovienė, gimnazijos bendruomenės bičiulis Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktorius Juozas Norinkevičius, mokinių tėvai. Likome sužavėti Jo Ekscelencija vyskupo Jono Ivanausko nuoširdumu ir  paprastumu. Buvome pamaloninti gavę pakvietimą atvykti į Kaišiadorių Katedrą giedoti šv. Mišiose.

Svečių ir direktorės Rimos Blikertienės šiltas žodis, skambios dainos ir giesmės pripildė visų dalyvių širdis gerumo. Gavome daug teigiamų emocijų. Tik dalindamiesi jomis ir patys skleisdami gėrį mes tinkamai pasiruošime pačioms gražiausioms ir prasmingiausioms metų šventėms – Kalėdoms.

Gimnazijos informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite