Pareiga išlaikyti vaiką pasivijo tėvą sūnui jau sulaukus pilnametystės

Parašyta: 2016-03-22 | Kategorija: Naujienos, Teismas, Trakai |

Teisejo zenklasTrakų rajono apylinkės teismas 2016-02-02 baudžiamuoju įsakymu D. N., gim. 1973, pripažino kaltu pagal LR Baudžiamojo kodekso 164 str., o būtent dėl to, kad jis, žinodamas, kad turi pareigą pagal įsiteisėjusį teismo sprendimą išlaikyti vaiką ar teikti jam kitą būtiną turtinę paramą ir galėdamas tą pareigą vykdyti, sąmoningai jos nevykdė, tai yra, kad D.N., nuo 2002-09-18 iki 2015-08-07, vengė pareigos pagal Trakų rajono apylinkės teismo sprendimą išlaikyti nepilnametį sūnų E.N., kas mėnesį mokant po 86,88 EUR (300 Lt) mokamomis periodinėmis išmokomis iki vaiko pilnametystės. Už tai teismas D.N. skyrė galutinę bausmę – laisvės apribojimą 4 (keturiems) mėnesiams, įpareigojant būti namuose nuo 22.00 val. iki 06.00, jei tai nesusiję su darbu.

Ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad nurodytu laikotarpiu priteistų lėšų vaiko išlaikymui nemokėjo. Iš pradžių jis nežinojo, kad jam teismo sprendimu priteista išlaikyti savo sūnų, nes jis buvo išvykęs į Norvegiją. Sužinojęs, kad iš jo priteistas išlaikymas, D.N. apie pusę metų siuntė paštu buvusiai žmonai I. N. pinigus. Kiek tiksliai pinigų jis išsiuntė, neprisimena. Apie 2003 m., grįžęs į Lietuvą nežinojo, kur siųsti pinigus sūnaus išlaikymui, o su buvusia sutuoktine susisiekti nepavyko, todėl ir nemokėjo pinigų iki pat vaiko pilnametystės. D.N. labai gailisi, kad nemokėjo išlaikymo savo nepilnamečiui sūnui. Mano, kad išlaikymo vaikui neteikė apie 12 metų.

Teismo baudžiamasis įsakymas yra nuosprendis, kurį teismas priima nerengdamas bylos nagrinėjimo teisme. Kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per keturiolika dienų nuo šio dokumento įteikimo dienos turi teisę paduoti teismui, surašiusiam tą teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis paduoda prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas neįgyja teisinės galios. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas šio Kodekso nustatyta tvarka. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Informaciją parengė:

Audronė Balsiukienė,
Trakų rajono apylinkės teismo
teisėjo padėjėja, atstovė spaudai


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite