Pasigaminkime Velykoms kepeninės

Parašyta: 2024-03-29 | Kategorija: Lietuva, Namai, Naujienos, Rūdiškės, Seniūnijos, Sveikata, Trakai |

Kepeninė. Jolantos Veličkienės nuotr.

Velykoms rekomenduojame pasigaminti populiarų kepenų ir mėsos gaminį – kepeninę. Tai lengvai pagaminamas, bet kartu neapsakomai gardus valgis. Kepeninę galima valgyti kaip šaltą užkandį arba pakepinti keptuvėje ir patiekti su mėgstamu garnyru. Kadaise kepeninę gamindavo sukištą į tiesiąsias storąsias žarnas, tuo tarpu dabar naudojame maistinę plėvelę arba kitus pakaitalus.  

Reikės:

Apie 1 kg kiaulienos arba jautienos kepenų, po pusę kilogramo kiaulienos pažandės ir kumpio arba mentės, 200 g kiaulienos odelių, poros morkų, poros didesnių svogūnų, 5-6 skiltelių česnako, kelių lauro lapų, kelių kvapiųjų ir karčiųjų pipirų žirneliais, druskos, šviežiai maltų juodųjų pipirų, malto muškato riešuto, mairūno arba raudonėlio.

Gaminimas

Kepenis supjaustome smulkesniais gabaliukais, užpilame šaltu vandeniu ir mirkome kelias valandas vis pakeisdami vandenį, kol jis taps švarus. Mėsą ir išmirkytas bei nuvalytas odeles, padalintas į kelis gabaliukus, išverdame kartu su morkomis, baigiant virti pasūdome, dedame lauro lapus ir pipirų žirnelius ir paverdame dar kokių 10 minučių. Leidžiame mėsai atvėsti sultinyje, kuriame virė. Sultinio neišpilame, jo gali prireikti.

Kepenis dedame į šaltą vandenį ir verdame 10-15 minučių nuo užvirimo vis nugraibant putas. Pusžiedžiais pjaustytus svogūnus pakepame, kol jie taps šiek tiek apskrudę. Kai viskas pravėsta: virtas kepenis, virtą kiaulieną, kepintų svogūnų masę, virtą morką iš sultinio, nuvalytus česnakus sumalame. Riebesnius virtos pažandės gabaliukus galime palikti ir supjaustyti smulkiais kubeliais. Į masę dedame prieskonius ir viską labai gerai išmaišome. Masė turi gautis nei kieta nei labai skysta – jei per tiršta, įpilame sultinio. Kartais į masę įdedu kaip „prieskonį“ gabaliuką sviesto, tai kepeninei suteikia dar gardesnį skonį. Paruoštą masę suformuojame ant maistinės plėvelės ir susukame kaip mėsos vyniotinį. Tada dedame į verdantį vandenį ir nuo užvirimo verdame apie 15 minučių. Atvėsiname ir paslegiame šaltai, kol sustings.

Druskos pipirų ir kitų gyvenimo prieskonių pagal skonį…

Jolanta Veličkienė,

Maisto technologė, technologijų edukologė, pedagogė,

Amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“ maitinimo paslaugų profesijų mokytoja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite