Plieniniai, metaliniai bei skardiniai angarai įvairioms reikmėms

Parašyta: 2022-07-25 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Plieninių, metalinių, skardinių angarų bei kitų plieninių pastatų žavesys slypi tame, kad juos galima pritaikyti praktiškai bet kokiai norimai veiklai. Šiuo metu be tokio tipo statinių sunkiai įsivaizduojama pramonė, žemės ūkis, sporto, komercijos bei kiti sektoriai.

Ką turėtumėte žinoti apie plieninių, metalinių bei skardinių angarų konstrukcijas?

Angaro konstrukcija pasižymi tuo, kad yra profiliuota, o tai reiškia ne ką kitą, kaip išskirtinę kiekvieno angaro išvaizdą. Metalinės angarų konstrukcijos, palyginus, labai mažai sveria, yra itin atsparios bei patvarios. Angarų konstrukcijos gali būti skirtingos, t. y., santvaros tipo, arkinio tipo ir pan. Arkinė konstrukcija, lyginant ją su santvaros tipo angaro konstrukcija, leidžia dar racionaliau išnaudoti angaro tūrį: daugiau erdvės lubų zonoje, todėl, esant poreikiui, galima įrengti mažesnio sienų aukščio angarus. Nepriklausomai nuo to, ar angaro konstrukcija bus santvaros ar arkinio, ar kokio nors kito tipo, ji tarnaus vienodai ilgai. Santvarų ilgaamžiškumas, stulbinantis atsparumas korozijai bei įbrėžimams didžia dalimi priklauso ir nuo dažų, kuriais yra dengiamos visos angarų konstrukcijos.

Angarų sistemos dalių privalumai

Visos šiuolaikiškų angarų sistemos dalys yra ilgaamžės, atsparios korozijai bei pakankamai lengvos – tai viena iš savybių, lemiančių šių statinių lengvą pritaikomumą įvairių reikmių bei poreikių tenkinimui. Viskas nuo plieno rėmų, ilginių, naudojamų laikančiosiose konstrukcijose, iki statybinių lakštų sienų bei stogų dengimui, apkaustų, kampų, įlajų bei kitų statybinių elementų yra racionaliai apgalvotos bei ne kartą išbandytos.

Rėmas – itin svarbi angarų sistemos dalis

Angarų rėmų yra keletą tipų. Bene pats populiariausiais angarų rėmų tipas – tai dviejų šarnyrų rėmas, kuris idealiai tinka įvairios paskirties statiniams, pasižymintiems įvairiais tarpatramio, aukščio bei kitais parametrais. Dviejų šarnyrų rėmo sistemą sudaro arkinis rėmas, turinti du arba tris atitinkamus lankstus. Pažymėtina, kad dviejų šarnyrų rėmas įprastai yra naudojamas tada, kai yra statomi žemės ūkio paskirčiai pritaikyti angarai, taip pat statant įvairius sandėliavimo paskirties statinius ar jojimo maniežus ir norima užtikrinti didesnį statinio erdvumą.

Arkinis rėmas be lankstų – ta rėminė konstrukcija, kuri yra dažniausiai „sutinkama“, statant pramoninius angarus, kuriems yra būdingas didesnis tarpatramio plotis bei nedidelis stogo nuolydis.

Dvišalė sija, kuri su kolonomis yra jungiama lankstu, sudaro rėmo sistemą, kuri yra tinkama mažu tarpatramio plotu pasižymintiems plieno konstrukcijų statiniams, kuriems yra numatytas fiksuotas lubų aukštis. Ši rėmo sistema yra įrengiama itin lengvai ir greitai.

Pastatams, kuriems labai dažnai yra būdingas vienšlaitis stogas, t. y., paprastesnės konstrukcijos technikos angarams, įvairiems garažams ir pan., dažniausiai yra pasirenkama rėmo sistema, kurią sudaro arkinis rėmas be jokių lankstų arba arkinis rėmas su dviem lankstais. Specialistų teigimu, tokia rėmo sistema idealiai tinka ir tais atvejais, kai montuojamo stogo nuolydis privalo eiti konkrečia, aiškiai nurodyta kryptimi.

Ant valcuotų iš metalo pagamintų kolonų sumontuota santvara dažniausiai yra pasirenkama komercinių bei pramoninių statinių statybai, taip pat dideliais tarpatramiais arba nežymiu stogo nuolydžiu pasižymintiems statiniams statyti. Tokio statinio pavyzdys būtų ne kas kitas, kaip visiems įprastas bei funkcionalus statinys – garažas.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite