Požymiai, įspėjantys apie periodonto ligų atsiradimą

Parašyta: 2024-04-03 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Seniūnijos, Skelbimai, Sveikata, Trakai |

Kiekvienas iš mūsų galime susidurti ne tik su dantų, bet ir su dantenų problemomis. Dantenų ligos dažniausiai pasireiškia lengvesnės arba sunkesnės formos dantenų infekcija, kurios metu pažeidžiami aplink dantis esantys minkštieji audiniai. Periodontologija – odontologijos šaka, kuri gydo dantenų ligas bei sprendžia įvairias problemas, susijusias ne su dantų, o su dantenų būkle. Dantenų ligos, kitaip vadinamas periodontitas, dažniausiai išsivysto dėl netinkamos burnos ertmės priežiūros. Visgi, kartais šią ligą gali įtakoti ir kiti sveikatos sutrikimai ar genetiniai veiksniai.

Dantenų ligos dažniausiai vystosi palaipsniui. Pastebėjus pirmuosius periodonto ligų požymius, atsiradusius simptomus galima pašalinti pakankamai nesudėtingai. Jeigu dantenų infekcija nėra sustabdoma laiku, dantenų problemos gali sukelti labai daug žalos ar net įtakoti dantų netekimą. Taigi, kokie yra pagrindiniai periodonto ligų simptomai? Ir, kokios pasekmės laukia pacientų, kurie vengia kreiptis į gydytoją ir ilgą laiką ignoruoja periodonto ligų požymius?

Pagrindiniai periodonto ligų simptomai 

Periodonto ligos įprastai yra skirstomos į tris kategorijas. Periodontologija, kaip odontologijos šaka, dažniausiai apima gingivito, periodontito ir dantenų recesijos gydymą. Gingivitas yra laikomas lengviausia periodonto ligos forma, o dantenų recesija – sunkiausia. Pagrindiniai požymiai, kurie išduoda apie periodonto ligų atsiradimą yra:

 • Patinusios dantenos;
 • Ryškiai raudonos, tamsiai raudonos arba violetinės spalvos dantenos;
 • Kraujuojančios dantenos;
 • Dantų valymo metu pasireiškiantis kraujavimas;
 • Neišnykstantis blogas burnos kvapas;
 • Tarp dantų ar dantenų srityje atsiradę pūliai;
 • Diskomforto pojūtis kramtymo metu;
 • Padidėję tarpai tarp dantų;
 • Dantų klibėjimas.

Pastebėjus bent vieną iš šių požymių, tikrai reikėtų nedelsti ir vykti pas odontologą kuo skubiau. Periodontologija gali išspręsti visas problemas, susijusias su dantenų būkle. Visgi, jeigu periodonto ligos nustatomos vėlesnėje, jau stipriai pažengusioje stadijoje, tokiu atveju gydymas yra žymiai sudėtingesnis ir, savaime suprantama, brangenis. Reikėtų suvokti, kad dantenų ligos ir problemos tikrai neišnyksta savaime, todėl periodonto ligų gydymo atidėliojimas tikrai nėra logiškas sprendimas.

Periodonto ligų vystymosi eiga

Daugeliu atveju, pagrindinės periodonto ligų kaltininkės yra apnašos. Apnašų visiškai išvengti neįmanoma, tačiau jų keliamam šalutiniam poveikiui tikrai įmanoma pasipriešinti. Trumpai aptarkime, kokią grėsmę dantų ir dantenų būklei kelia apnašos ir, kokia yra periodonto ligų vystymosi eiga?

 • Minkštųjų apnašų susidarymas. Kiekvieną kartą valgant, maiste esančios medžiagos sąveikauja su burnoje dažniausiai aptinkamomis bakterijomis, tokiu būdu susidaro minkštosios apnašos. Su tokiomis apnašomis galima kovoti ir savarankiškai, pasitelkiant kokybišką dantų šepetėlį ir tarpdančių siūlą. Žinoma, pašalintos apnašos visada grįžta, todėl dantis reikia valyti reguliariai ir itin kruopščiai.
 • Dantų akmenų susidarymas. Jeigu minkštosios apnašos nėra nuvalomos tinkamai, ilgainiui jos virsta į kietąsias apnašas, kitaip vadinamus dantų akmenis. Kietųjų apnašų savarankiškai pašalinti neįmanoma, tokiu atveju reikia atlikti profesionalią burnos higieną.
 • Gingivito ligos išsivystymas. Jeigu dantų akmenys nėra valomi, jie gali sukelti dantenų audinio sudirgimus ir patinimus aplink dantenų sritį. Tokie burnos ertmės pažeidimai yra laikomi gingivito ligos simptomais. Tai yra pati lengviausia periodonto ligos forma.
 • Sunkesnių periodonto ligos stadijų išsivystymas. Jeigu su išsivysčiusia dantenų infekcija nėra kovojama, ji vystosi toliau. Tuomet pasireiškia nuolatinis dantenų dirginimas ir patinimas, kuris gali išsivystyti į periodontitą. Galiausiai tarp dantenų gali susiformuoti gilios kišenės, kurios kaupia įvairias bakterijas ir ilgainiui tampa vis gilesnės. Šie pažeidimai gali sukelti labai rimtus audinių ir kaulų defektus, kurie įtakoja dantų netekimą.

32:Balti klinikoje siūlomas itin platus odontologinių paslaugų spektras, tarp kurių, žinoma, yra ir periodontologija. Taigi, jeigu pastebite neigiamus pakitimus dantenų srityje, drąsiai kreipkitės į šios klinikos gydytojus, kurie operatyviai atliks periodonto ligų gydymą ir užtikrintai pašalins visas dantenų problemas.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite