Pradėjo veikti dalijimosi daiktais stotelė DĖK’UI Lentvaryje!

Parašyta: 2019-09-13 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Rugsėjo 12 d. pradėjo veikti jau antra dalijimosi daiktais stotelė DĖK’UI Lentvaryje, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje Trakų g. 1a. Pirmoji Stotelė DĖK’UI atidaryta birželio 14 d. Pumpėnų g. 10, Vilniuje. Numatyta, kad Vilniaus regione stotelių DĖK’UI tinklui priklausys 23 stotelės, iš jų 11 bus įrengta Vilniaus mieste ir 12 kitose Vilniaus regiono savivaldybėse.

 

UAB „VAATC“ direktorius Tomas Vaitkevičius (dešinėje) ir Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius stotelės DĖK’UI atidarymo ceremonijoje

Nauji pirkiniai keičia senuosius, todėl pastarieji neretai būna tiesiog išmetami. Nebereikalingų, bet dar geros būklės daiktų susidaro kiekvienuose namuose, o kad tokiais daiktais atsikratyti būtų patogu, siūlomas sprendimas – dalijimosi daiktais stotelės DĖK’UI.
Dalijimasis nebereikalingais daiktais nėra naujovė nei Lietuvoje, nei kitose šalyse. Yra sukurti bei įgyvendinami įvairūs dalijimosi ar keitimosi daiktais būdai, bet UAB „VAATC“ įgyvendinama idėja – dalijimosi daiktais stotelės DĖK’UI –
yra išskirtinės ir pirmosios ne tik savo pavadinimu, bet ir veikimo principu. Gyventojų patogumui yra sukurta galimybė daiktų nuotraukas matyti interneto svetainėje www.stoteledekui.lt, patikusius rezervuoti, o ketvirtadienį, atvykus į stotelę DĖK’UI, pasiimti ne tik rezervuotą daiktą, bet ir pasirinkti iš dar nerezervuotų daiktų, kuriais neseniai kažkas pasidalijo.
„Dalijimosi daiktais stotelė DĖK’UI yra tikras bendruomeniškumo pavyzdys. Stotelių DĖK’UI tinklo sistemos nauda abipusė: gyventojams sudaromos galimybės nereikalingais, bet geros būklės daiktais atsikratyti neteršiant aplinkos, legaliai ir patogiai. Už pristatytus daiktus iš žmonių nebus imamas mokestis, šie daiktai nebus įskaičiuojami į gyventojui nustatytus kasmetinius nemokamai pristatomų atliekų kiekius. Į naujų šeimininkų rankas jie pateks nemokamai, tad ir sunkiai besiverčiančios šeimos šiose stotelėse tikrai suras naudos“, – pasakojo UAB „VAATC“ direktorius Tomas Vaitkevičius. Tikimasi, kad tokių stotelių tinklas skatins mus atsakingiau vartoti, sumažins ne vietoje paliekamų, pavyzdžiui, prie mišrių atliekų konteinerių ar pamiškėse, atliekų kiekius, padės užtikrinti tvarkingesnę atliekų tvarkymo sistemą bei taupyti finansinius išteklius.
Džiugu, kad stotelėje DĖK’UI darbuotis padeda savanoriai bei visa širdimi palaiko šį projektą. Juk tikrai svarbu, kad kažkam nebereikalingas, bet tinkamas naudoti daiktas nebus išmestas, o atras naujus namus ir džiugins tuos, kam jo labiausiai reikia. Visus, norinčius jungtis prie šios gražios savanorystės iniciatyvos, prašome rašyti el. paštu: stoteledekui@vaatc.lt.
Jei norite pasidalyti nereikalingais, bet tvarkingais ir tinkamais naudoti daiktais, atvežti juos galite į bet kurią Vilniaus regione esančią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę jos darbo metu. Aikštelių adresus ir darbo laiką surasite adresu: www.vaatc.lt/aiksteles/.

UAB „VAATC“ inf. ir nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite