Prekyba karantino metu

Parašyta: 2020-04-24 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos, Onuškis, Trakai |

Adelė Gedminienė

Apie koronavirusą (COVID- 19) visi girdėjome ne pirmą dieną. Bet paskelbtas karantinas palietė daugelį asmeniškai. Ir mus. Mūsų kolektyvą. Buvo įsakyta uždaryti visas ne maisto parduotuves! O juk vien „Senukų“ parduotuvė vykdo 46% visos bendrovės apyvartos, čia dirba virš 30 žmonių. O kur dar avalynės bei Onuškio ir Aukštadvario ūkinių prekių parduotuvės? Kaip gyvens šie žmonės, kiek laiko tęsis karantinas? Nepanikavome, operatyviai apsitarėme, kas turi nepanaudotų kasmetinių atostogų, kas gali gauti Valstybės pasiūlytą nedarbingumo pašalpą mažylių priežiūrai. Likusieji kabinomės už įstatyme paliktos galimybės organizuoti prekių išdavimo punktą, tiksliau – prekybą pagal užsakymus telefonu ir el. paštu. Tai buvo išeitis žmonėms įsigyti reikiamą prekę. Ir tie likę „Senukuose“ 10 darbuotojų sukosi sparčiai, nes sukomplektuoti prekes iš įvairių skyrių ir kuo skubiau nugabenti į užsakymų atsiėmimo punktą – tikras iššūkis. Ir aptarnavimo vieta – rampa. Ten pirkėjams šalta, bet jie čia užsuka trumpam, o darbuotojai išbuvo visą mėnesį. Ačiū jiems, kad nepalūžo, nesusirgo.

Per kooperatyvų sąjungą kreipėmės į Vyriausybę dėl leidimo dirbti ne maisto prekių parduotuvėms „maisto prekių parduotuvių režimu“. Žmonėms reikia sėklų, žemių, trąšų, įrankių – juk pavasaris ir gyventi reikės, reikia užsiauginti daržovių.

Namuose, esant karantine, ir remontą pravartu pasidaryti, kad laikas veltui nebėgtų ir kad „stogas nevažiuotų“. Reikia statybinių medžiagų, dažų…

Vyriausybė išgirdo – praėjus lygiai mėnesiui po karantino paskelbimo pradžios, leido, kad ir griežtomis sąlygomis, bet visgi atverti parduotuvių duris.

Niekas į parduotuves dabar nesiveržia be tikslo. Žmonės ateina, perka tai, ko reikia. Be įprastinių prekių, prekiaujame ir kelių rūšių veido kaukėmis, veido apsaugomis, vienkartinėmis pirštinėmis, dezinfekciniais skysčiais.

O kaip ekonomika, finansinė padėtis? Vienas mėnuo prarastas. Bet nei vienam darbuotojui nereikėjo eiti nemokamų atostogų, nemažinome etatų. Visi laiku gavo atlyginimus. Iki šiol neskelbėme prastovų. Tikimės, kad mums nereikės tikslinės valstybės pagalbos.

Gaila, kad visai nevažiuoja autobusai, kai kuriuos darbuotojus tenka pavėžėti į darbą arba iš darbo. Reikėtų bent vieno reiso iš Dusmenų į Rūdiškes, Trakus, vieno – į Aukštadvario pusę iki 08:00 val. ir po 18:00 val.

Svarbiausia, kad darbuotojai nesusirgtų. Ypač dabar, kai visos parduotuvės dirba. Iš tų pačių darbuotojų stengiamės formuoti pamainas, todėl parduotuvių darbo laikas ir yra kiek sutrumpintas.

Siekiant išvengti didesnių žmonių susibūrimų, nevyksta 30% akcijos trečiadieniais ir šeštadieniais. Reklaminis fondas naudojamas kasdieninėms akcijoms atskiroms prekėms ir prekių grupėms. Šiuo metu iki balandžio 26 d. vyksta akcijos sodo baldams, pavėsinėms – iki 50 %, tvoroms, gėlynų tinklams ir tvorelėms – iki 45%, trąšoms ir žemėms – iki 30%, sodo technikai ir sodo įrankiams – iki 30%, Fiskars sodo ir darbo įrankiams – iki 35%, vejų sėkloms – 30% ir t. t. Šių akcijų prekėms nuolaidos klientams taikomos tik su MYLIMIAUSIA kortele. Prekės, kurių kainos nurodytos žalioje etiketėje, yra žemiausia kaina tinkle ir ji galioja visiems pirkėjams.

Kaip mus tai paveiks ekonomiškai? Šiemet didelių pertvarkų, statybų neplanavome, todėl, jei situacija nepablogės, išgyventi pajamų turėtų užtekti.

Nemenkos išlaidos susidarė visus darbuotojus aprūpinant apsaugos priemonėmis: apsauginėmis kaukėmis, pirštinėmis, dezinfekciniais skysčiais. Visose parduotuvėse prie kasų įrengti apsaugos skydai. Visoms parduotuvėms yra nupirkti infraraudonųjų spindulių bekontaktiniai termometrai, su kuriais visiems į darbą atvykusiems darbuotojams matuojama temperatūra.

Kasdien žaviuosi mūsų darbuotojais. Kokie jie supratingi ir ištvermingi. Praleidžia ištisas dienas su kaukėmis ant veido, dargi su mažesniu darbuotojų skaičiumi, nes nedirba darželiai ir kai kurie kolegos turi prižiūrėti vaikus. Pardavėjai be tiesioginio darbo turi reguliuoti pirkėjų srautą, dezinfekuoti įrangą.

Meldžiuosi už Juos – „Viešpatie, padėk mūsų žmonėms ir jų šeimoms išlikti sveikiems“. Visus kitus sunkumus mes įveiksime padėdami, užjausdami ir suprasdami vieni kitus.

Adelė GEDMINIENĖ,

UAB „Trakų kooperacijos prekyba“ direktorė

 

PR

klasikiniai batai internetu


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite