Prestižinės žurnalistikos premijos laureatas –  Vytautas Jonas Juška

Parašyta: 2023-05-20 | Kategorija: Kultūra, Lietuva, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Vytautas Jonas Juška prestižinės V.Gedgaudo premijos laureatas

Kultūros ministerijos Baltojoje salėje buvo įteikta prestižinė Vytauto Gedgaudo premija Trakų rajono gyventojui, žurnalistui, kultūrologui Vytautui Jonui Juškai.  Laureatas apdovanotas vardiniu medaliu, specialiu diplomu ir piniginiu prizu.

Ilgamečio išeivijos leidinio „Dirva“ redaktoriaus V. Gedgaudo vardo premija paskirta Vytautui Jonui Juškai už mokslinį tyrimą „Australijos lietuvių demografija“, skirtą didžiosios lietuvių emigracijos į Australiją 75-metį pažymėti ir remiantis šiuo tyrimu publikuotą straipsnių rinkinį „Migracija: sampratos ir patirtys“.

LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius sveikina Vytautą Joną Jušką

 Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narys, Australijos lietuvių visuomenės ir Pasaulio lietuvių bendruomenės veikėjas Vytautas Jonas Juška straipsnyje „Australijos lietuvių demografija“ nuveikė didžiulį darbą. Jis atliko tyrimą apie lietuvius, emigravusius į Australiją po Antrojo pasaulinio karo iš DP stovyklų (DP – tai Antrojo pasaulinio karo pabaigoje sąjungininkų suteiktas vardas Vakaruose atsidūrusiems asmenims, pabėgusiems iš gimtojo krašto).

Garbingas apdovanojimas V.J. Juškai

Pasak autoriaus, duomenys paimti iš Australijos gyventojų surašymų, kurie sudaro tūkstančius puslapių ir lietuvių atradimo juose procesas buvęs ilgas bei sudėtingas. Kad šis tyrimas stipriai papildo mūsų žinias apie lietuvių diasporą Australijoje yra rašiusi ir Vytauto Didžiojo universitetas doc. dr. Aušrinė Cemnolonskė.

V.J. Jušką sveikina kultūros ministras S. Kairys

Nuo 1997 metų teikiama Vytauto Gedgaudo premija yra Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos kasmetinis apdovanojimas, skiriamas už praėjusių metų turiniu ir forma išskirtinius spaudos tyrinėjimus, radijo, televizijos, interneto ir fotožurnalistikos darbus. V. Gedgaudo premiją finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Iškilmės Kultūros ministerijos Baltojoje salėje

Premijos laureatas teigė, kad žinių apie Australijos, kaip ir Pietų Amerikos lietuvius, nebuvo daug. Ir džiaugėsi nuveikęs išties nemažą darbą.

2023 metų V. Gedgaudo premijų darbų vertinimo komisijos nariai: Aurelija Arlauskienė, Ginas Dabašinskas, Vytautas Kvietkauskas, Laisvūnas Karvelis, Laima Lingytė, prof. Audronė Nugaraitė (komisijos pirmininkė), Dainius Radzevičius, Rytis Sabas, Jonas Staselis ir Henrikas Vaitiekūnas.

Lietuvos žurnalistų sąjungos  inf.

Arūno Sartanavičiaus nuotraukos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite