Priešadventinė popietė „Adventas beldžias į duris“ Grendavės bibliotekoje

Parašyta: 2023-12-04 | Kategorija: Bažnyčia, Grendavė, Naujienos, Renginiai |

Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki Kalėdų prasideda adventas – ramybės laikotarpis, kviečiantis į rimtį ir susikaupimą bei primenantis mums, kad žmogus gyvas tik veikloje ir kad tik per tikėjimą bei gerus darbus galima pajusti pilnatvę. Adventas – tai ėjimas į šviesą, kuri mums kaip viltis ir džiaugsmas; tai – laukimo laikas, kurį reikia vertinti ir branginti tobulindami save, augdami dvasia, aplink save sėdami meilę ir gėrį.

Grendavės biblioteka jau kelis metus iš eilės, artėjant didžiosioms metų šventėms, savo lankytojus pakviečia į priešadventinę popietę, leisdama drauge pajusti tą prieššventinę nuotaiką bei laukimo stebuklą. Renginio metu klausėmės advento giesmių, apžiūrinėjome literatūrinę parodą, kurioje pagrindinę vietą užima kūriniai apie Kalėdas bei žiemą. Vėliau, sielų atgaivai, skaitėme šv. Kalėdoms skirtą poeziją ir įvairias įžvalgas apie artėjančią žiemos šventę. Taip pat susirinkusiesiems papasakojome apie advento vainiką ir kalendorių bei kitas šio laukimo laikotarpio tradicijas, papročius, burtus. Sužinojome, kad čia išskirtinį vaidmenį atlieka namų puošmena – advento vainikas, kurį sudaro eglės šakos ir keturios žvakės, kurios asocijuojasi su keturiomis pasaulio kryptimis, o vainiko apskritimas – su amžinuoju gyvenimu, žalia spalva simbolizuoja gyvenimą, o žvakės – šviesą, kuri šv. Kalėdų rytą nušvies visą pasaulį.

Pratęsdami popietę, drauge su Grendavės bendruomenės „Žiburys“ nariais pynėme advento vainikus, kuriais nutarėme papuošti savo namus, kad neprailgtų didžiųjų metų švenčių laukimas. Rodos, pati gamta mus kviečia advento metu būti būryje, labiau pastebėti vienas kitą, daugiau stengtis pagelbėti artimajam, draugui, kaimynui ne tik žodžiu, bet ir geru darbu.

Neprailgo laikas, praleistas drauge, jis buvo kupinas šilumos, jaukumo ir tikėjimo bei laukimo, kol suspindės nauja žvaigždė ir užgims šv. Kalėdų stebuklas…

 

Regina Karpičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Grendavės padalinio vyr. bibliotekininkė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite