Priešmokyklinukai ir ketvirtokai mokėsi kartu

Parašyta: 2015-11-18 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Rūdiškės, Seniūnijos |
Priešmokyklinukai klausėsi ketvirtokų pamokų

Priešmokyklinukai klausėsi ketvirtokų pamokų

Spalio 19 dieną ketvirta pamoka Rūdiškių gimnazijos ketvirtokams buvo neįprasta, kaip jie patys sakė. Į ketvirtokų klases sugužėjo Rūdiškių lopšelio-darželio „Pasaka“ priešmokyklinių grupių auklėtiniai. Mažieji persikėlė laiku į ateitį – trumpam tapo mokiniais ir susipažino su mokykline aplinka, mokytojo darbu. Vien tik pasivaikščioti po gimnaziją, pasikalbėti su mokytojomis neužteko. Ikimokyklinukai paragavo ir mokinio duonos.
„Boružėlės“ priešmokyklinukų grupė su auklėtoja A. Stalmačionokiene dalyvavo lietuvių kalbos pamokoje „Pasakos“. Pasiskirstę su ketvirtokais į mišrias grupeles, susėdę į mokyklinius suolus, mažieji pasinėrė į pasakų pasaulį. Jau darželinukai žino, kaip dažniausiai prasideda pasakos ir kad visos jos dažniausiai baigiasi laimingai. Ketvirtokai labai mėgsta skaityti, o priešmokyklinukai klausytis skaitomų pasakų. Tad svečiai įdėmiai klausėsi ketvirtokų sukurtų stebuklinių pasakų, aptarė jose įvykusius stebuklus. Sudėję dėliones, atpažino girdėtų, skaitytų pasakų iliustracijas. Visi kartu vaikai sukūrė ne tik bendrą pasaką „Žėrintis akmenėlis“, bet ir skanų saldų stebuklą pagal Zuikio Puikio receptą. Tokia pamoka neprailgo nei vieniems, nei kitiems. Priešmokyklinukai patyrė daug naujų įspūdžių, ketvirtokams patiko atlikti užduotis kartu su mažaisiais draugais, suprasti, kiek daug jie jau moka ir išmano.
Pasibaigus pamokai, darželinukai gavo dovanų knygą „Pasakaitės mažiesiems“, į kurią 4 a klasės mokiniai sudėjo savo sukurtas pasakas. Pasakos parašytos dviem būdais: didžiosiomis raidėmis ir skiemenimis. Todėl mažieji bičiuliai, pažinę raides, galės patys perskaityti pasakas. O kol skaityti dar nemoka, gali spalvinti pasakų veikėjus. Spalvinimui piešinėlius parinko ir pridėjo ketvirtokai.
„Gandriukų“ priešmokyklinės grupės vaikai su auklėtoja N. Labanauskiene dalyvavo 4 b klasės muzikos pamokoje „Muzikos ženklų karuselėje dainuojame dainą“. Svečiai pamokoje turėjo galimybę muzikuoti, eksperimentuoti su garsais, improvizuoti, kurti patarlėms ritmą iš pateiktų natų, pasiskirstę grupelėmis pabūti vertintojais. Norint įveikti užduotis vaikams prireikė nemažai žinių, kurios padėtų įgyvendinti pamokos uždavinius. Čia jiems pagelbėjo stebuklingieji smuiko raktai, kuriuos įteikė 4 b klasės mokiniai.
Labiausiai mažieji svečiai atsiskleidė, kai pasijuto reikšmingi, vertindami ketvirtokų dūdelėmis atliekamą lietuvių liaudies dainą „Lietuvos šalelėj“. Džiugu buvo matyti džiaugsmą vaikų akyse, veiduose šypsenas, girdėti klegantį juoką ir garsius plojimus.
Manome, kad labai svarbios vaiko žinios apie mokyklą, kas joje pasitinka ir laukia bei ko joje tikėtis. Po smagaus susitikimo kyla noras dovanoti kitiems gerą nuotaiką. Ačiū priešmokyklinukams už smagias akimirkas, o ketvirtokams –
už prasmingas pamokas.

Filomena Grambienė
ir Dainora Garbštienė,
pradinio ugdymo mokytojos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite