Prisiekė Trakų rajono savivaldybės meras ir tarybos nariai

Parašyta: 2023-04-28 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

2023–2027 metų Trakų rajono savivaldybės taryba su svečiais. Evaldo Čingos nuotr.

Kovo 5-ąją vykusių Lietuvos savivaldybių tarybų ir merų rinkimų metu gyventojų išrinkta Trakų rajono savivaldybės taryba drauge su kovo 19-ąją per antrąjį rinkimų turą išrinktu meru Andriumi Šatevičiumi pradėjo naują ketverius metus truksiančią kadenciją.

Nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui, posėdį savo pasisakymu pradėjo Trakų rajono apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Danuta Pužienė. Jai priminus posėdžio tvarką ir perskaičius naująjį priesaikos tekstą, prisiekė visi dvidešimt penki išrinkti 2023–2027 metų kadencijos Tarybos nariai ir meras.

Naujojoje Taryboje daugiausiai mandatų (dešimt) turi Liberalų sąjūdžio atstovai, šešis – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos nariai, penkis – Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai, po du – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai. Praėjusį mėnesį buvo suformuota ir valdančioji dauguma, kurią sudaro Liberalų sąjūdžio, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai.

2023–2027 metų Taryboje Trakų rajono gyventojams atstovaus šie Liberalų sąjūdžio nariai: Jolanta Abucevičienė, Inesa Židonytė, Rolandas Paškonis, Šarūnas Ūsas, Nijolė Lisevičienė, Žibutė Orlovskienė, Vaidas Kurganas, Marius Šokaitis, Darius Kvedaravičius, Jurgita Čirienė. Iš Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos į Tarybą išrinkti Jaroslav Narkevič, Alina Kowalewska, Marija Puč, Teresa Solovjova, Agnieszka Rynkiewicz, Gražina Golubovska, iš Lietuvos socialdemokratų partijos – Nerijus Šiaulys, Jadvyga Dzencevičienė, Giedrė Žuromskienė, Antanas Nedzinskas, Dainius Narkevičius, iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos – Jonas Kietavičius, Darius Mechovskis, o iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – Voitechas Vinskevičius, Aleksandr Božičko.

Antrą kartą meru išrinktas A. Šatevičius Trakų rajono savivaldybės mero pareigas jau ėjo nuo 2021 m. lapkričio 17 dienos. Iki tol nuo 2020 m. gruodžio jis dirbo Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriumi. Rajono gyventojai įvertino jauno politiko sukauptą patirtį, pasiekimus ir suteikė jam progą tęsti pradėtus darbus.

Pastebėjus, kad Tarybos narių ir mero balandžio 14 dieną perskaitytas priesaikos tekstas nevisiškai atitinka numatytą balandžio 1 dieną įsigaliojusioje Vietos savivaldos įstatymo redakcijoje, buvo kreiptasi į Vyriausiąją rinkimų komisiją ir nutarta pakartotinai sušaukti pirmąjį 2023–2027 m. kadencijos Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdį. Taip nutiko ir dar keliose Lietuvos savivaldybėse.

Priesaikos buvo perskaitytos antrą kartą, tačiau meras pabrėžė, kad niekas nenubrauks balandžio 14 dieną vykusio posėdžio metu išgirstų gražių žodžių, linkėjimų ir malonių emocijų. Padėkojęs prisiekusiems Tarybos nariams, pasidalijo mintimis, kad būsima kadencija visiems bus kupina ne tik įspūdžių, bet ir didingų darbų.

Antrojoje posėdžio dalyje buvo priimtas sprendimas dėl Tarybos komitetų sudarymo ir pritarta dviem kandidatūroms į Trakų rajono savivaldybės vicemero (mero pavaduotojo) pareigas. Nuo šiol Trakų rajono savivaldybėje dirbs du vicemerai. Šias pareigas eis Jolanta Abucevičienė ir Jonas Kietavičius.

Dėkingi už pasitikėjimą ir palaikymą Trakų rajono savivaldybės gyventojų išrinkti atstovai pradėjo iššūkių kupiną naujos veiklos etapą.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite