Prisimintas Baltijos kelias – vienybės kelias į laisvę

Parašyta: 2023-08-25 | Kategorija: Kultūra, Lietuva, Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |

Trakuose Baltijos kelio dienos minėjime dalyvavo (iš kairės): Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Dovilė Daudaitė, Tarybos narė Inesa Židonytė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Ana Baltutienė, Trakų seniūnė Vilma Puišienė, mero patarėja Jovita Sajavičienė. Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.

Rugpjūčio 23 dieną prisiminėme prieš 34 metus tris Baltijos valstybes – Lietuvą, Latviją ir Estiją – sujungusį Baltijos kelią. Šiam ypatingam įvykiui, kuris suvienijo Baltijos tautas ir padėjo pasiekti trokštamą nepriklausomybę, atminti, vyko minėjimai rajono miestuose.  

Džiugu, kad į minėjimus susirinko ne tik tų dienų dalyviai, bet ir jaunosios kartos atstovai, apie Baltijos kelio legendą girdėję iš senelių ir tėvų lūpų.

Trakuose Baltijos kelio 34-ąsias metines pagerbė renginys prie Trakų kultūros rūmų.  Aikštėje vėliavas pakėlė Trakų šaulių 1006-osios kuopos atstovai, o į susirinkusius kreipėsi Trakų rajono savivaldybės vicemerė Jolanta Abucevičienė:

„Šiandien švenčiame laisvę. Žinia apie trijų šalių gyvą žmonių grandinę pasklido po visą pasaulį ir liko kiekvieno atmintyje iki šių dienų. Įrodėme, nors esame maži, bet stiprūs ir vieningi“.

Trakuose susirinkusius paminėti Baltijos kelio dieną sveikino Trakų rajono savivaldybės vicemerė Jolanta Abucevičienė. Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.

Renginyje dalyvavo Seimo nariai Edita Rudelienė, Kęstutis Vilkauskas, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Dovilė Daudaitė, Trakų bendruomenės nariai. Minėjimo dalyviams koncertavo atlikėjai Evelina Dubauskaitė, Greta Dūdytė, Džiugas Karoblis, Aurimas Liudvinovičius.

Baltijos kelio 34-mečio proga susirinkusius Lentvario kultūros rūmų kiemelyje sveikino Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius. Auksės Podrezaitės nuotr.

Lentvariečiai Baltijos kelią prisiminė, susirinkę Lentvario kultūros rūmų kiemelyje. Minėjime dalyvavo rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, vicemeras Jonas Kietavičius, Baltijos kelio dalyviai ir jaunimas.

„Prieš 34-ius metus vykęs Baltijos kelias – vienas iš svarbiausių istorinių įvykių Baltijos valstybių istorijoje. Tai pasipriešinimo kelias kovoje už savo valstybių nepriklausomybę ir laisvę. Prasidėjus karui Ukrainoje į šią datą žvelgiame ir Baltijos kelią minime su stipriomis emocijomis, prisimename savo šalies istoriją ir linkime Ukrainai pergalės. Linkiu toliau ryžtingai keliauti Baltijos keliu, atmenant šią dieną kaip tautų vienybės liudijimą,“– šiame renginyje šiltus žodžius tarė rajono savivaldybės meras A. Šatevičius.

Baltijos keliui skirtame renginyje kartu su Lentvario bendruomenės nariais dalyvavo (iš kairės, stovi) Lentvario kultūros rūmų direktorius Rytis Skorubskas ir Trakų rajono savivaldybės vicemeras Jonas Kietavičius. Auksės Podrezaitės nuotr.

Susirinkusiųjų dar laukė lietuviškos muzikos vakaras, vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams ir jaunimui.

Vyresni žmonės prisiminė tų dienų ypatingą bendrystės jausmą, džiaugėsi patys išgyvenę istorijos virsmą – buvo jo dalyviai ir liudininkai. Jaunieji, gyvendami laisvoje šalyje, turintys galimybes mokytis, dirbti visame pasaulyje, savo ruožtu vertina ir brangina, kas pasiekta.

Trakų rajono savivaldybės informacija    


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite