Projektas „Savarankiškumo paslaptys“ atskleidžia ergoterapijos naudą kiekvienam

Parašyta: 2021-07-23 | Kategorija: Naujienos, Sveikata |

Išsėtinės sklerozės draugijos „Feniksai“ projektas „Savarankiškumo paslaptys“, startavęs 2020 m. gruodį, siekia suteikti daugiau žinių apie ergoterapijos – įgūdžių atkūrimo ir lavinimo mokymus, skirtus visiems asmenims, nepriklausomai nuo jų amžiaus, statuso ar fizinės būklės.

 

Ergoterapijos seminarai vyksta nuotoliniu būdu

Šis unikalus projektas šiuo metu vykdo informacinius vebinarus (internetinius seminarus) „Zoom“ platformoje, per juos dalyviai yra supažindinami su ergoterapijos sąvoka, šios srities ypatumais, jos svarba ir vaizdo mokymų svetaine. Pirmi asmenys, kuriems buvo pristatyti šie vebinarai, yra bibliotekos darbuotojai, kadangi pagrindinė projekto partnerė – Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka. Ji, kaip ir daugelis kitų bibliotekų, teikia nemokamo internetinio ryšio galimybę visiems skaitytojams, neturintiems prieigos prie namų interneto. Darbuotojai, susipažinę su visa reikiama informacija, gebės rekomenduoti skaitytojams svetainę savarankiški.lt ir supažindinti su nuotolinių ergoterapijos mokymų galimybėmis.

„Susidomėjimas yra gana didelis ir netgi neatsižvelgiant į dabartinius vasaros orus ir atostogų laikotarpį mūsų mokymuose, skirtuose bibliotekininkams, aktyviai registruojamasi ir dalyvaujama, o kas tuo metu neturi galimybės sudalyvauti, domisi vebinaro įrašo galimybe“, – džiaugiasi projekto „Savarankiškumo paslaptys“ koordinatorė Anželika Račkovska.

Ergoterapijos svetainėje savarankiški.lt esantys mokymai siekia suteikti žmogui galimybę būti maksimaliai savarankiškam ir nepriklausomam nuo kitų ar aplinkos, skatinant įsitraukti į prasmingas veiklas, kurios ugdytų, lavintų ir tobulintų reikiamus įgūdžius. Ši ergoterapijos mokymams skirta platforma leidžia pasirinkti norimą programą, kuri padės teisingai atlikti įvairius pratimus. Edukacinių mokymų filmavimai buvo pradėti šių metų pradžioje. Ergoterapeutė Monika Makutienė džiaugiasi galinti prisidėti prie šio projekto ir teigia, kad tai yra nauja patirtis bei puikus iššūkis ir kaip specialistei, ir kaip žmogui.

„Savarankiškumo paslapčių“ iniciatoriai tikisi, kad susidomėjimas šiuo projektu vis augs, kadangi nuolat pildomų dalyvių anketų rezultatai rodo, jog žmonės domisi šia sritimi ir rekomenduoja prisijungti kitiems. Vebinarai, kurie šiuo metu yra skirti tik bibliotekos darbuotojams, greitu metu bus prieinami ir kitoms asmenų grupėms – jaunimui, patyrusiam tam tikras traumas, žmonėms, sergantiems išsėtine skleroze, ir visiems kitiems, kuriuos domina ergoterapijos sritis ir noras užsiimti ligų prevencija.

Projekto iniciatorė – išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“. Projektą finansuoja Valstybinis visuomenės sveikatos fondas.

Užs. Nr. 492


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite