Rašytoja G. Adomaitytė – „Medeinoje“

Parašyta: 2018-04-10 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Paluknys |

Kovo 21 d. Paluknio „Medeinos“ gimnazijoje svečiavosi prozininkė Gintarė Adomaitytė. Šis susitikimas su rašytoja – tai dar praėjusių metų rudenį gimnazijos kartu su kultūrininku Juozu Žitkausku, asociacijos „Slinktys“ vadovu, numatytas renginys. Tai edukacinio projekto „Integruotos literatūros pamokos Pietryčių Lietuvoje“, skirto šiuolaikinės literatūros kūrėjų ir jų kūrybos propagavimui, dalis.

Rašytoja G. Adomaitytė (centre) su susitikimo dalyviais

4 klasės mokiniai ir jų mokytoja Laima Samosionokienė iš anksto ruošėsi susitikimui su kūrėja: perskaitė G. Adomaitytės pasakų knygeles „Karuselė“, „Debesėlis ieško vardo“, daugelį kitų; domėjosi Prano Mašioto, Lietuvos pedagogo ir vaikų rašytojo, kūriniais. Juk gimnazijos viešnia rašytoja 4 klasėje ir rengėsi pagal savo unikalią programą vesti integruotą literatūros pamoką „Prano Mašioto gyvenimas ir kūryba“.
Pamoka moksleiviams labai patiko. Jie kartu su rašytoja pasinaudodami Europos ir Lietuvos žemėlapiais žygiavo Prano Mašioto gyvenimo keliais ir takeliais. Bekeliaujant mokinukams paaiškėjo, kuo Lietuvai svarbi ši nepaprasta, lietuviškos vaikų literatūros tėvu vadinama asmenybė, gimusi 1863-ųjų sukilimo metais, o užgesusi 1940-aisiais, Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą.
Po pamokos gimnazijos aktų salėje susirinko didesnė auditorija – į susitikimą su svečiais atėjo 3–5 kl. mokiniai, mokytojai. Viešnią pristatė projekto vadovas Juozas Žitkauskas, apie save šiek tiek papasakojo ir pati rašytoja. Klausytojai sužinojo, kad
G. Adomaitytė Lietuvoje įvertinta ne vienu apdovanojimu, vienas reikšmingiausių – Vaikų literatūros premija, gauta 2008 m. už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą. Prozininkė mielai bendradarbiauja su dailininkais, ypač Dalia Dūdaite, iliustravusia jos knygas „Debesėlis ieško vardo“, „Vėjų miesto pasakos“ ir kt.
G. Adomaitytė susitikimo metu atsakė į begalę mokinukams rūpimų klausimų.
2014 m. kolegės Birutės Jonuškaitės paklausta apie skiriamą dėmesį vaikams, rašytoja atsakė: „Tai ką aš ten, mokyklose, veikiu? Bandau kalbėtis. Ne apie save: gimiau, augau – kam tai svarbu? Kalbuosi apie knygas, kurios man rūpėjo kadaise, rūpi dabar, įvairiausias, keisčiausias, rečiausias knygas“.
„Medeiniečiai“ džiaugiasi, kad kovo 21-osios popietę apie kūrėjus ir kūrybą galėjo pasikalbėti su ypatinga viešnia –
prozininke, eseiste Gintare Adomaityte.

Vitalija DOVYDĖNIENĖ,
Paluknio „Medeinos“
gimnazijos direktoriaus
pavaduotoja ugdymui
Stanislovo Samosionoko nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite