Rūdiškių kultūros centre Trakų krašto liaudies meno konkursinė paroda

Parašyta: 2019-10-01 | Kategorija: Naujienos, Rūdiškės |

Mezginiai, margučiai, šiaudinės ir veltos kepurės, vainikai, karpiniai, siuviniai, keramikos ir kalvystės bei kiti darbai papuošė Rūdiškių kultūros centrą. Trakų krašto liaudies meno konkursinei parodai savo darbus ir kūrinius pateikė 26 krašto amatininkai, kūrėjai. Tokiu renginiu skatinamas ne tik meistrų kūrybingumas, bet ir atkreipiamas visuomenės dėmesys į tikrąsias liaudies meno vertybes bei mūsų etninių tradicijų unikalumą, ciklą.

Trakų krašto liaudies meno konkursinei parodai savo darbus ir kūrinius pateikė mūsų krašto amatininkai, kūrėjai

138 darbus ir kūrinius pateikė: Dalia Jakubonė, Loreta Anskaitienė, Ernestas Meirovič, Janina Čepulienė, Asta Naruševičienė, Ramunė Petkevičienė, Vaiva Neteckienė, Liucija Pavlovska, Donė Moncevičienė, Dalia ir Jonas Ališauskai, Dalia Mockevičienė, Levonas Dunojus, Nadežda Zajančkovskaja, Milda Rudelė, Ryšarda Kozubovskaja, Ana Urbanovič, Jadvyga Oleškevičienė, Stasys Pilsudskis, Aldona Kupriščenkienė, Amelija Krištalionienė, Regina Šaikovskaja, Ganečka Dobrovolskienė, Rasa Silevičienė, Martynas Breikštas, Lukas Šilinskas.
Dalyvavusiems amatininkams ir kūrėjams buvo įteiktos Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos bei Rūdiškių kultūros centro padėkos, paukšteliai –
simbolizuojantys kūrėjus ir amatininkus, užtikrinantys tolesnį liaudies meno gyvybingumą ir tąsą, kaip šaukliai, bei L. Leparskienės ir A. Baltėno knyga „Vietiniai: nepaprasta kelionė į Trakų kraštą“.
Eksponatų surinkimą ir atidarymą organizavo Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija (pirmininkė – Dominyka Semionovė) ir Rūdiškių kultūros centras (direktorė Marija Jankovskaja), atidarymo metu grojo Rūdiškių muzikos mokyklos orkestras „Valery-brass“ (vad. Aleksand­ras Šamaninas, Rimvydas Stanaitis).
Paroda palaiko ir populiarina tas kūrybos kryptis, kurių šaknys remiasi Lietuvos etninėmis tradicijomis. Spalio 1 d. atrinkti darbai keliaus į kasmetinės „Aukso vainiko“ parodos regioninį turą, Elektrėnų kultūros centre ir viešoje bibliotekoje (Draugystės g. 2, Elekt­rėnai), kur spalio 14 d. 13:00 val. vyks Laureatų pagerbimo šventė.

Atidarymo metu grojo Rūdiškių muzikos mokyklos orkestras „Valery-brass“

Dominyka SEMIONOVĖ,
Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos pirmininkė
Nuotr. Rimvydo Petkevičiaus, D. Semionovės ir Rūdiškių kultūros centro archyvo


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite