Rykantų bibliotekoje – popietė Lietuvos karaimų metams

Parašyta: 2022-03-04 | Kategorija: Karaimai, Kultūra, Trakai |

Seimas, atsižvelgdamas, jog šiemet sukanka 625 metai nuo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto kvietimo karaimams įsikurti Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, nutarė 2022-uosius paskelbti Lietuvos karaimų metais. Tokiu būdu siekiama pažymėti Lietuvos karaimų istorijos ir kultūros Lietuvoje jubiliejų.

Rykantų biblioteka irgi prisidėjo prie šio svarbaus Lietuvai minėjimo. Savo mažiausiems skaitytojams surengė popietę „Svečiuose pas karaimus“. Popietės metu Rykantų universalaus daugiafunkcio centro darželinukams buvo pristatyta Rasos Kuncaitės knyga „Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą. Tautinės mažumos“.

Gandriuko Kuko nuotykiai, patirti įdomiausiose Lietuvos vietose, jau aprašyti trijose knygelėse „Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą“. Tačiau šį kartą gandriukas nutaria pabendrauti su Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų vaikučiais, kad daugiau sužinotų apie kitų tautų papročius. Knygutėje „Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą. Tautinės mažumos“ yra pasakojimas apie Kuko susitikimą su karaimų vaikais.

Popietės dalyviai klausėsi gandriuko nuotykių apie tai, kaip jis, suviliotas skaniu kvapu, pateko į kibinų gaminimo pamokėlę. Šios pamokos metu keliautojas išgirdo daug įdomių dalykų. Sužinojo, kas tai yra karaimai, kad kibinai – nacionalinis karaimų valgis.

Mažiesiems papasakota, kad Lietuvoje gyvena tik apie 200 karaimų bei vos 30 jų gali susikalbėti karaimų kalba. Karaimų kalba įrašyta į UNESCO pasaulio nykstančių kalbų sąrašą. Vaikai išgirdo, kad daugiau apie karaimus galima sužinoti apsilankius Karaimų muziejuje Trakuose, kuris buvo įkurtas 1967 metais. Jo įkūrėjas – pasaulinio garso orientalistas, karaimų vyriausiasis dvasininkas, hachanas Hadži Seraja Chanas Šapšalas. Muziejuje saugomi jo sukauptos kolekcijos eksponatai: šarvai, skydai, durklai, balnai, indai ir kt.

Barbara Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite