Šiaurės šalių literatūros savaitė. Jei sutiktum lokį

Parašyta: 2022-11-23 | Kategorija: Gimnazija, Jaunimas, Kultūra, Renginiai, Trakai |

Mūsų gimnazijos moksleivius ir pedagogus, daugiausia lituanistus, subūrė Šiaurės šalių literatūros savaitė. Kasmet lapkritį vykstantys tarptautiniai skaitymai šiemet įvyko lapkričio 14–20 d. Lietuvoje skaitymai, kurių tikslas – skleisti šiaurės šalių literatūrą – įvyko 22-ąjį kartą. Nuo pirmadienio iki penktadienio rytais vyko skaitymai „Auštant“, skirti vaikams. Tuo pačiu metu įvairiomis kalbomis Šiaurės ir Baltijos šalyse skaitomos ištraukos iš Šiaurės šalių autorių knygų.

Mūsų gimnazija buvo viena iš daugiau kaip 714 Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigų (gimnazijų, mokyklų bibliotekų, kt.), užsiregistravusių dalyvauti šiuose skaitymą skatinančiuose renginiuose. Iš visų šiaurės šalių ir Baltijos šalių šiais metais aktyviausi buvo lietuviai, prisijungę prie tarptautinio projekto.

Ištisą savaitę Informacijos centre vyko rytinės pamokos. Degant žvakutėmis, vaikai su mokytojomis rinkdavosi į netradicines pamokas. Džiugu, kad šiais metais daug aktyviau ir daugiau gimnazijos klasių jungėsi skaityti kartu: Neringa Gliebienė su 6 a, Ieva Basevičienė su 6 b ir su 5 a, Deimantė Grilevičiūtė-Klincevičienė su 6 b, Sandra Valentienė su 6 c, Sigita Misevičienė su 7 a, mūsų gimnazijoje besimokančios moksleivės iš Ukrainos ir Rusijos. Kai kurios mokytojos Šiaurės šalių literatūros skaitymus vedė savo klasėse (Sandra Vankevičienė, Tamara Čaikovskaja).

Kai kurie vaikai jau yra dalyvavę panašiuose skaitymuose, kai kurie – pirmą kartą. Šių metų tema – „Gamta šiaurėje“, o „Auštant“ vaikams buvo rekomenduota paveikslėlių knyga M. Kivelä, Martin Glaz Serup, Linda Bondestam „Jei sutiktum lokį“. Du teksto autorius iš skirtingų šalių – Danijos ir Suomijos, sujungė  bendra knygos idėja. „Jei sutiktum lokį“ iliustravo labai žymi Šiaurės šalių iliustratorė, dailininkė Linda Bondestam iš Helsinkio, kuri praeitą savaitę lankėsi Lietuvoje bei dalyvavo „Vaikų knygų sala“ renginiuose.

Nors ši knyga iš pirmo žvilgsnio pasirodė skirta labiau jaunesniojo amžiaus vaikams, sudomino ir paauglius. Knyga pasižymi ne tik menine verte, bet ir pažintine: ką darytum, jei sutiktum lokį? Ne paslaptis, kad rudasis lokys buvo atklydęs ir į Trakų kraštą. Niekada nežinai, kada vėl gali jį sutikti. Žaismingai, su humoru, teksto autoriai pasakoja, kaip reikėtų elgtis susidūrus su šiuo plėšrūnu. Moksleiviai skaitė garsiai, knygos lapus perduodami vienas kitam ratu.

Vienų klasių vaikai kūrė komiksus (5 a, 6 b),  kai kurie piešė piešinius, pavieniai vaikai, pasitelkdami perskaitytos knygos faktus ar fantaziją,  kūrė taisykles, ko daryti ir ko nedaryti, jei užkluptų lokys?

Laimutė Adomavičienė

Trakų Vytauto Didžiojo Gimnazijos informacijos centro vedėja

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite