Skaitytojų laiškai. Lietuvos ir pasaulio rekordas Trakuose?

Parašyta: 2022-07-01 | Kategorija: Komentarai, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Liepos 6-ąją – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Trakuose turėjęs įvykti Lietuvos ir Pasaulio rekordas, panašu, neįvyks. 

Motokaskadininkas Rytis R. Mežonis, kilęs iš Trakų, turintis ne vieną užfiksuotą rekordą, savo gimtąjį miestą garsina atlikdamas įvairius triukus su motociklu ir ugnimi. Besiruošiant pastarajam rekordui, kuris turėjo įvykti liepos 6 d., koją pakišo naujai pastatyti „negaliojantys“ ženklai. Nuvykęs treniruotis toje vietoje, kur ir turėjo įvykti renginys, motociklininkas pamatė ženklus, draudžiančius motociklų eismą. Susisiekus su renginį organizuojančiais kultūros centro darbuotojais, panašu, jie patys buvo nustebinti.

Iki šiol sklandžiai vykęs pasiruošimas renginiui, kurio metu motokaskadininkas turėjo važiuoti stovėdamas, nelaikant motociklo vairo rankomis ir degantis, pasisuko kita linkme. Paaiškėjo, kad stovintys ženklai, kuriuos mato visi pravažiuojantys, dar nėra galiojantys, kadangi juos turėjo patvirtinti saugaus eismo komisija, tačiau, kiek pavyko sužinoti, iki šiol nėra to padariusi.

Asmeniškai Ryčiui su Trakų rajono savivaldybės meru susisiekti nepavyko, tačiau neoficialiais duomenimis manoma, kad pasinaudojant šiuos renginiu norima uždaryti Trakus motociklų vairuotojams. Tai galėtų būti finalinis apribojimų akcentas. Su būsimo rekordo autoriumi, tai žinoma, nebuvo derinta ir jis atsisako daryti motorenginį, nukreiptą prieš motociklininkus. Viliamės, kad ši informacija nepasitvirtins ir prie jau stovinčių ženklų tiesiog dar nėra pridėta lentelė su eismą draudžiančiais laiko apribojimais, kaip kituose Lietuvos turistus viliojančiuose miestuose.

Anksčiau Trakų turizmo plėtros srityje dirbęs motociklininkas Rytis iki šiol negali patikėti, kad visos dėtos pastangos pritraukti kuo daugiau mototuristų iš visos Europos gali būti nubrauktos tiesiog uždraudus motociklams važiuoti per Trakus.

Nora STRAUTNIKAITĖ 

 

Trakų rajono savivaldybės komentaras

Motociklų eismą Trakų centrinėje dalyje ribojantys  kelio ženklai yra galiojantys.

Draudžiamieji ženklai įrengti remiantis  Trakų r. savivaldybės kelių eismo saugumo komisijos sprendimu. Tokį sprendimą priimti teko dėl kelių priežasčių.

Dažnai motociklai Trakų mieste parkuojami netinkamose vietose, pavyzdžiui, turistų labai lankomoje apžvalgos aikštelėje priešais salos pilį. Tuo tarpu Trakų gyventojai neretai nuogąstauja dėl garsinės taršos bei saugumo.

Minėtoje atkarpoje itin gausus pėsčiųjų srautas, todėl siekdami užtikrinti gyventojų ir svečių saugumą priėmėme sprendimą riboti motociklų eismą.

Verta pažymėti, kad atsižvelgiame ir į motociklų vairuotojų poreikius, todėl Trakų miesto centre yra sudarytos papildomos, patogios galimybės parkuotis neįvažiuojant į draudžiamąją atkarpą:

  • Motociklų parkavimo vietos automobilių parkavimo aikštelėje Trakų gatvėje;
  • Motociklų parkavimo vietos automobilių parkavimo aikštelėje Karaimų gatvėje, prie restorano Le Vivier.

Parkavimo vietos motociklams

Parkavimo vietos motociklams

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite