Sportas Trakų rajone

Parašyta: 2017-12-30 | Kategorija: Naujienos, Sportas |

Trakus garsina irkluotojai. Čia esanti buvusi „Dinamo“ draugijos irklavimo, dabar Lietuvos olimpinio sporto centro, Trakų sporto bazė. Skaitytojams primename, kad kitoje Galvės ežero pusėje buvo ir Žalgirio irklavimo bazė (dabar apleisti pastatai, priklausantys verslininkui Benui Gudeliui) ir Totoriškių ežere, prie Birutės g., įsikūrusi Nemuno sporto bazė. Visos jos priklausė / priklauso įvairioms respublikinėms organizacijoms. O kas liko Trakų rajonui apie tai kalbamės su Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centro (toliau –KKSP) direktoriumi Mindaugu ČIRU.

Mindaugas Čiras sveikina „Gintarinių irklų 2015“ prizininkes

 Pirmiausia, pristatykite, kokią sporto bazę turi Trakų rajonas?

Trakų rajonas t. y. Trakų rajono savivaldybė turi bendrojo lavinimo mokyklų sporto sales ir aikštynus. Kūno kultūros ir sporto centras savo balanse neturi jokios sporto bazės. Centro sportininkai naudojasi jau minėtomis bendrojo lavinimo mokyklų sporto salėmis, šauliai – Aukštadvario žemės ūkio mokyklos šaudykla, už mokestį naudojamės irklavimo bazėmis. Taip pat tarpininkaujame dėl salių treniruotėms ar varžyboms, rajono sporto mėgėjams ir entuziastams.

Gal galėtumėte išvardyti šių metų Trakų rajono sportininkų pasiekimus.

Visus aukščiausius sportininkų pasiekimus galėsime įvardinti sausio pabaigoje, po tradicinio rajono sportininkų metų pagerbimo. Šiuo metu kaip tik visi pageidaujantys gali pildyti anketas ir siūlyti kandidatus. Pasinaudodamas proga pakviesiu Jūsų skaitytojus taip pat būti aktyviais ir siūlyti. Anketą rasite Trakų r. savivaldybės ir KKSC internetinėse svetainėse: www.trakai. lt ir www.trakukksc.lt. Bet šiandien žinomas ir neabejotinai didžiausias metų pasiekimas – tai Rolando Maščinsko iškovotas aukso medalis pasaulio irklavimo čempionate. Lietuvos futbolo A lygos bronzos medaliais pasidabino FK „Trakai“, tarptautinių pergalių pasiekė mūsų jaunieji kanupolininkai.

Ar tie pasiekimai ir dalyvavimas įvairiuose varžybose galėtų būti didesni / sėkmingesni?

Sunku pasakyti. Į šį klausimą geriau atsakytų treneriai ir patys sportininkai.

Žinoma, sportininkai nepasiektų gerų rezultatų be trenerių. Kokie garsūs treneriai pas Jus dirba?

Mūsų centre dirba tokie garsūs irklavimo treneriai Vladislavas Sokolinskis, Daiva ir Algimantas Mačiuliai, Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbantis Mykolas Masilionis. Jų pėdomis sėkmingai žengia Sigitas Klerauskas. Vaikų futbole daug ir didelių pergalių yra pasiekęs Vidmantas Zagurskas, praeityje garsūs sportininkai – baidarių-kanojų irklavimo pasaulio čempionas Artūras Vieta, maratonininkas Dainius Virbickas. Tačiau ir kitų galbūt mažiau žinomų trenerių auklėtiniai pasiekia aukštų rezultatų.

Trakų rajone mažėja jaunimo. Kaip sekasi sukomplektuoti sportininkų komandas?

Mūsų centre tarifikuojamų vaikų skaičius nemažėja, netgi šiek tiek didėja. Tai daugiausiai trenerių nuopelnas, kurie patys eina į mokyklas ir kviečia pabandyti vienokią ar kitokią sporto šaką. Savo draugus ir jaunesnius brolius, seseris atsiveda jau sportuojantys. Mūsų žiniomis, daug vaikų lanko privačių sporto klubų treniruotes. Sudėtingiau yra surinkti ne tam tikrą sportininkų skaičių, bet vienodo amžiaus grupę ar komandą.

Kaip bendraujate su rajono mokyklomis? Kokie vyksta renginiai?

Su mokyklomis bendraujame gana nemažai, kadangi naudojamės jų sporto bazėmis, žinoma, kad mūsų auklėtiniai mokinasi tose mokyklose. Mes koordinuojame Lietuvos mokyklų žaidynių rajonines varžybas, sudarome jų vykdymo tvarkaraštį, parengiame varžybų nuostatus, paskiriame atsakingus asmenis už konkrečias varžybas, įsteigiame medalius ir diplomus, kviečiame mokyklas į savo organizuojamus renginius, pagal poreikį ir galimybes prisidedam prie mokyklų organizuojamų renginių.

„Trakų žemės“ redakcija kreipėsi į europarlamentarą Antaną Guogą, kuris, dalyvaudamas rinkimuose į Europos Parlamentą, žadėjo Trakuose statyti sporto salę. Kaip dabar Jums atrodo, ar tai yra reikalinga? Ar ją kas nors statys?

Sporto salė Trakams tikrai reikalinga. Kadangi visos rajono salės yra stipriai per mažos, neatitinkančios net krepšinio aikštelės išmatavimų. Jeigu konkrečiau, tai krepšinio aikštelės plotis turi būti 15 m, o visų salių plotis nuo sienos iki sienos tėra 14,3 m. Pusiau juokais, pusiau rimtai, mūsų mokyklų salės tinkamos kvadratui ir tinkliniui. Taigi salė tikrai reikalinga ir ji yra projektuojama prie Trakų gimnazijos. Kai projektas bus įgyvendintas, turėsime salę su rankinio aikštės išmatavimais, kurioje bus galima žaisti ne tik krepšinį, tinklinį, bet bus patenkinti ir salės futbolo entuziastai. Taip pat salėje numatyta 350 vietų žiūrovams.

Kiek lėšų yra skiriama rajono sportui? Kasmet jų didėja ar mažėja? Kam tos lėšos yra skiriamos? Pagal situaciją ir savivaldybės galimybes, sportui skiriama nemažai lėšų. Žinoma, visada norėtųsi daugiau. Nemažai metų skiriamos lėšos yra daugmaž vienodos – džiaugiamės, kad jų nemažėja. Sportinei veiklai finansavimas skiriamas per savivaldybės sporto rėmimo fondą, kuriam paraiškas gali teikti Trakų rajone registruoti juridiniai asmenys. Paraiškas teikia daugiausiai sporto klubai, bendruomenės, bendrojo lavinimo mokyklos renginių pravedimui, dalyvavimui varžybose ar inventoriaus įsigijimui.

Gal dar galėtumėte įvardyti sporto židinius / entuziastus kitose Trakų rajone vietose, kurie yra verti dėmesio?

Dauguma oficialių sporto klubų visgi veikia Trakuose ir Lentvaryje. Šešiose seniūnijose dirba sporto organizatoriai. Pastaruoju metu pastebimai pagerėjo veikla Rūdiškėse, kur sporto organizatore dirbti pradėjo mūsų lengvosios atletikos trenerė-sporto mokytoja Laima Sinkevičienė. Šiaip aktyvumu, skaitlingumu ir rezultatais mūsų rajone išsiskiria karatė klubas „Energijos smūgis“, muaythai klubas „Mustangas“, „Lentvario laisvalaikio klubas“ dalyvauja mėgėjų krepšinio ir futbolo varžybose, krepšinio klubas „Trakai“ gina Trakų garbę Regionų krepšinio lygoje, nepailstantis veteranų krepšinio sporto klubas „Galvė“, Rūdiškėse atsikūręs futbolo klubas „Vėtra“ ir kiti.

Ko tikitės ir ką planuojate 2018 metais?

Tikimės, kad bus neblogesni už 2017-uosius. Viliamės, kad pajudės jau minėtos sporto salės reikalai. Turime idėjų ir vizijų dėl naujo futbolo stadiono Trakų miesto pakraštyje, Lentvaryje, o gal ir Rūdiškėse bei taip pat dėl daugiafunkcinių aikštynų, kurie tenkintų bendruomenės poreikius. Tai dideli ir ilgalaikiai planai, bet jeigu nieko nedarysi, patys tikrai neįsigyvendins.

Dėkojame už pokalbį.

Kalbėjosi Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ

Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite