„Statybos“ Semeliškių bibliotekoje

Parašyta: 2022-11-18 | Kategorija: Gimnazija, Karaimai, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Lapkričio 15 d  Semeliškių bibliotekoje vyko statybos, buvo „pastatytos“ Trakų pilis ir karaimų maldos namai – kenesa.

Taip įdomiai ir įtraukiančiai susipažinti su Trakų miesto istorija Semeliškių gimnazijos trečios ir ketvirtos klasės mokinius pakvietė Trakų istorijos muziejaus ekskursijų vadovė Liudmila Jankovskaja. O ir šie metai tam patys tinkamiausi, mat  Trakų miestas šiemet švenčia 700 metų jubiliejų. Ypatingi  2022 metai ir karaimų tautai, nes lygiai prieš 625 m. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto kvietimu jie atvyko į Lietuvą.

Pirmiausiai trečios klasės mokiniams, lydimiems mokytojos D. Šareikienės, buvo papasakota Trakų Salos pilies istorija, prisimintas pilyje gyvenęs  Lietuvos valdovas ir jo šeima. Vaikai ypač susidomėję klausėsi apie tai, kaip atrodė pilis, kuomet buvo pastatyta ir kodėl buvo pasirinkti būtent tokie statybos elementai. Įgavę „statyboms“ reikiamų žinių visi ėmėsi darbo. Kad būtų lengviau vaikai pasitelkė Lietuvos Respublikos himną, kurio žodžiais buvo pažymėti atskiri pilies elementai ir tik atidžiai sekantis tekstą galėjo pastatyti tvirtą pilį. Kadangi dalyvavo dvi komandos  netrūko ir azarto, juk visi  nori būti pirmi.

Į edukaciją  „Statome karaimų maldos namus“ atvyko ketvirtos klasės mokiniai su mokytoja J. Rusokoviene. Šiuo užsiėmimo metu vaikai sužinojo įdomių ir negirdėtų faktų apie karaimus, jų atsiradimo Trakų mieste istoriją. Šiuo metu karaimų bendruomenė yra ženkliai sumažėjusi, bet vis dar tvirta. Trakuose  veikia jų maldos namai – kenesa, kurios durys nėra atviros plačiai visuomenei, bet kiekvienas besilankantis gali pasigrožėti jos išorine architektūra. Tokią galimybę turėjo ir edukacijoje dalyvavę vaikai, mat patys statė kenesą. Kad statyti būtų smagiau, visą procesą lydėjo karaimo Simono Firkovičiaus (1897–1982) daina „ Ijisi baraskinin“ . Sekant jos žodžiais buvo ne tik pastatytas statinys, bet ir išmoktas vienas kitas karaimiškas žodis.

Visada smagu klausytis istorijų, ypač jei jas pasakoja puikiai jas išmanantis žmogus, bet dar geriau viską pamatyti savo akimis. Todėl susitikimas baigėsi susitarimu, kad visi būtinai nuvyks į Trakus aplankys Trakų pilį ir iš arti pamatys kenesą.

Dalė Brazulevičienė

Semeliškių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Organizatorių nuotraukos

 

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite