Šv. Huberto medžiotojų globėjo šventė Aukštadvaryje

Parašyta: 2022-11-08 | Kategorija: Aukštadvaris, Bažnyčia, Gamta, Naujienos, Seniūnijos, Trakai |

Aukštadvario medžiotojai, norėdami labiau integruotis į visuomenę ir geriau supažindinti miestelio bendruomenę su medžioklės kultūra ir tradicijomis, nutarė kartu su Aukštadvario bendruomene paminėti medžiotojų globėjo Šv. Huberto dieną ir ta proga surengti šventę Aukštadvario bendruomenės nariams, atvykusiems svečiams ir, žinoma, sau.

Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčioje vyko Šv. Mišios už gyvąją gamtą, medžiotojus ir jų šeimas. Mišias aukojo Parapijos klebonas Kun. Juozas Bakšys ir Lietuvos kariuomenės Alytaus įgulos kapelionas Saulius Kristapavičius. Po Šv. mišių  buvo pašventintas Aukštadvario medžiotojų namelis, pastatytas ir įrengtas medžiotojų iniciatyva.

Vėliau šventė persikėlė į pagrindinę miestelio aikštę. Renginį pasikeisdami vedė du Vytautai – Aukštadvario bendruomenės tarybos pirmininkas Vytautas Dzencevičius ir Aukštadvario medžiotojų būrelio pirmininkas Vytautas Nairanauskas. Lietuvos kariuomenės Alytaus įgulos kapelionas Saulius  Kristapavičius supažindino renginio dalyvius ir svečius su Šv. Huberto istorija.

Aukštadvario medžiotojus sveikino LR Seimo narys Kęstutis Vilkauskas, LMŽD Trakų skyriaus pirmininkas Vidas Gramauskas, UAB „BUSNEX“ vadovas medžiotojas Simonas Ramanauskas, Trakų r. savivaldybės Tarybos nariai Jadvyga Dzencevičienė, Nerijus Šiaulys ir Antanas Nedzinskas, UAB „Autoerdvės kuras“ vadovas Dainius Narkevičius.

Aukštadvario medžiotojų būrelis įsikūrė prieš 47 metus. Per šį laikotarpį keitėsi žmonės, medžioklės tvarka ir medžioklės objektai, medžioklė tapo gamtos pažinimo, o ne tik vartojimo įrankiu. Susiformavo medžioklės kultūra, tradicijos. Medžiotojų elgesys tapo labiau disciplinuotas, atsakingas, etiškas. Būrelio nariai laikosi pagrindinio Lietuvos medžiotojų etikos principo „Kas negloboja, tas nemedžioja“.

Medžioklėje laikomasi Šv. Huberto kompanionų garbės kodekso:

Visada ir bet kokiomis sąlygomis būti pavyzdingu medžiotoju;

Gerbti ir saugoti medžiojamuosius gyvūnus ir laikytis medžioklės įstatymų;

Aktyviai saugoti gyvūniją, augaliją ir visą gamtą, ginti medžioklės interesus.

Kiekvieno medžiotojo pareiga yra rūpintis savo medžioklės plotais, jų apsauga, žvėrių populiacijos reguliavimu, kad ateinančios kartos galėtų džiaugtis mūsų nuveiktais darbais ir didžiuotis išsaugotais gamtos turtais, išpuoselėtomis giliomis medžioklės tradicijomis, kultūringomis ir tausojančiomis medžioklėmis.

Šventės metu skambėjo liaudies muzika, dainos (Onuškio kapela „Samė“, Aukštadvario etnografinis ansamblis „Verknė“, Aukštadvario bendruomenės ansamblis). Vyko edukacinė medžioklės trofėjų paroda, kurios metu medžiotojai specialistai pasakojo apie eksponatus. Vaikai ir suaugę turėjo galimybes išbandyti savo taiklumą, miklumą ir stiprybę trijose sportinėse rungtyse bei sudalyvauti viktorinoje, kur prizininkai buvo apdovanoti unikaliais prizais. Medžiotojai su savo šeimos nariais vaišino  renginio dalyvius žvėrienos patiekalais, virė ir kvietė paskanauti žuvienės, išvirtos iš medžiotojo užaugintų upėtakių. Bendruomenės tarybos nariai vaišino savo pagamintais pyragais, namine duona, sultimis, karštaisiais gėrimais, kibinais.

Renginio pabaigoje koncertavo legendinė lietuviško roko grupė „Poliarizuoti stiklai“, kurių dainos ir muzika nepaliko abejingų – šoko ir dainavo visi susirinkusieji.  Prie organizuojamos šventės prisijungė asociacijos „Aukštadvario žiburiai“ narės, kurios vaišino skania gira ir pyragaičiais. Huberto košę su žvėriena virė ir vaišino bendruomenės narys Ruslanas Fiodorovas.

Prie šventės organizavimo prisidėjo ir ją parėmė – UAB „BUSNEX“ vadovas medžiotojas Simonas Ramanauskas, MB „Remtecha“ vadovas medžiotojas Dainius Kacilauskas, UAB „Motecha“ generalinis direktorius Algimantas Ramaneckas, pardavimų vadovas medžiotojas Darius Suraučius, UAB „Autoerdvės kuras“ vadovas Dainius Narkevičius.

Dėkojame Aukštadvario bendruomenės ir Aukštadvario medžiotojų būrelio nariams ir jų šeimoms, šventės svečiams ir dalyviams, kurių dėka Šv. Huberto Medžiotojų globėjo šventė buvo įsimintina ir įdomi.

Vytautas Nairanauskas

Aukštadvario medžiotojų būrelio pirmininkas

Nuotraukų autorius – Vidūnas Gelumbauskas


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite