Taivaną turėtų pasiekti kiaušinių, pieno ir žuvininkystės produktai iš Lietuvos

Parašyta: 2022-06-29 | Kategorija: Lietuva, Trakai, Žemės Ūkis |

Jau šiais metais Taivaną turėtų pasiekti kiaušinių, pieno ir žuvininkystės produktai iš Lietuvos. Dėl eksporto leidimų išdavimo paspartinimo kalbėjosi Taivane viešėjusi žemės ūkio viceministro Egidijaus Giedraičio vadovaujama delegacija.

Eksportuos kiaušinius, pieno ir žuvininkystės produktus

Eksporto leidimų kiaušiniams, pienui ir žuvininkystės produktams išdavimo klausimus stengiamasi užbaigti kaip įmanoma greičiau – visi reikalingi procesai turėtų būti suderinti per 2-3 mėnesius.

Kompetentingų Taivano institucijų atstovai taip pat pažadėjo iki metų galo pabaigti jautienos sertifikatų suderinimą ir tuomet pereiti prie procedūrų dėl eksporto leidimų paukštienai ir kiaulienai.

97 proc. jautienos Taivanas importuoja iš Japonijos ir JAV, todėl Lietuvos jautienos gamintojai turi potencialą tiekti jautieną į Taivaną.

Šiuo metu lietuviškų žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Taivaną siekia beveik 2 mln. eurų. Tikimasi, kad gavus eksporto leidimus minėtiems produktams, ši suma gerokai išaugs.

Pasirašys supratimo memorandumą

Lietuvos delegacija susitiko su Taivano Žemės ūkio tarybos viceministru Junne-Jih Chen. Susitikimo metu pagrindinis dėmesys skirtas Lietuvos ir Taivano bendradarbiavimui žemės ūkio srityje. Tikimasi, kad greitu metu Lietuva ir Taivanas galės pasirašyti supratimo memorandumą.

„Labai vertiname draugystę ir abipusę pagarbą tarp šalių. Tikimės, kad atrasime būdą kaip įmanoma greičiau pasirašyti memorandumą, kuris būtų puikus įrankis toliau nuosekliai vystyti bendradarbiavimą žemės ūkio srityje”, – sako žemės ūkio viceministras E.Giedraitis.

Su Užsienio reikalų bei Ekonomikos reikalų viceministrais Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) delegacija aparė galimybes, kurios padėtų lietuviškiems maisto produktams greičiau įsitvirtinti Taivano rinkoje. Buvo pristatyta e-komercijos platforma PC Home, kuria naudojasi apie 30 mln. vartotojų. Joje jau patalpinta 120 lietuviškų prekių.

Šių metų balandį Taivane buvo atidaryta ekspozicija, skirta lietuviškiems produktams, kuri sulaukė didelio susidomėjimo, todėl kalbėta, kad artimiausiu metu reikėtų organizuoti lietuviškų maisto produktų dieną ar savaitę bei galvoti apie kitas skatinimo veiklas.

„Pagrindinis mūsų tikslas – įeiti į prekybos tinklus Taivane. Mūsų įmonių dalyvavimas „Food Taipei Show“ parodoje – puikus įrodymas, kad Lietuvos verslas į Taivano rinką žiūri rimtai, todėl labai svarbu kuo greičiau gauti eksporto leidimus,“ – sako Lietuvos žemės ūkio viceministras.

Verslas vertina gyvą kontaktą

Vizito Taivane metu taip pat buvo keliami klausimai dėl kviečių pirkimo. Taivano vyriausybiniam tyrimų institutui buvo paskirta užduotis sukurti lietuviškų miltų receptą, tinkantį Taivano rinkai. Taivaniečiai parodė labai didelį susidomėjimą ir prašė Lietuvos pasidalinti savo gaminamų kepinių receptais.

„Labai svarbu išsiaiškinti, kokių kviečių, kokių miltų taivaniečiams reikia, nes kokybiniai parametrai yra skirtingi ir jie lemia skirtingą miltinių gaminių skonį bei tekstūrą. Bendrausime su Lietuvos kviečių augintojais ir miltų gamintojais, kad išsiaiškintume, ką galime pasiūlyti taivaniečiams, ir padėsime susitikti su partneriais Taivane “, – kalbėjo ŽŪM Tarptautinių reikalų ir eksporto skatinimo skyriaus vedėjas Antanas Venckus. Jis pastebėjo, kad taivaniečiai labai vertina gyvą kontaktą ir skatina Lietuvos verslą kuo daugiau bendrauti gyvai su potencialiais partneriais Taivane, nes taip dirbti – daug greičiau ir efektyviau.

„Žmogiškasis kontaktas yra neatsiejama mūsų verslo kultūros dalis, todėl skatinčiau Lietuvos verslo bendruomenę įkurti biurą Taivane, kad jie galėtų palaikyti labai artimus verslo kontaktus, bendrauti. Tai yra vienintelis kelias sėkmingam verslui“, – teigia Taivano Ekonomikos reikalų viceministras Chern-chyi Chen.

Susitikimų metu Taivano atstovai dėkojo Lietuvai už jos paramą Taivanui ir vylėsi, kad Lietuvos pavyzdžiu paseks daugiau valstybių.

zum.lrv.lt inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite