Tarp Konstitucijos egzamino nugalėtojų trakietė Akvilė Levickaitė-Sarcevičienė

Parašyta: 2018-10-25 | Kategorija: Naujienos, Teismas, Trakai |

Ketvirtadienį Prezidentūroje įvykusioje iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, kurios metu Konstitucijos egzamino globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino geriausiai Konstitucijos egzamine pasirodžiusius šalies piliečius, dalyvavo ir Vilniaus apygardos administracinio teismo posėdžių sekretorė Akvilė Levickaitė-Sarcevičienė, kilusi iš Trakų, tapusi viena iš nugalėtojų teisininkų grupėje.

Trakietė Akvilė Levickaitė-Sarcevičienė

Lietuvos valstybės 100-čio jubiliejui skirtoje, šiemet jau dvyliktą kartą vykusioje visuotinėje teisinių žinių patikrinimo akcijoje Akvilė Levickaitė-Sarcevičienė dalyvavo antrą kartą. Pernai ji pateko į antrą etapą, o šiemet teisininkų grupėje ji užėmė trečią vietą ir tapo viena iš 32 šio egzamino nugalėtojų.

„Konstitucijos egzamine dalyvavau norėdama pasitikrinti mūsų pagrindinio šalies įstatymo žinias. Meilė ir pagarba Lietuvos valstybei ir jos Konstitucijai susiformavo studijuojant teisės bakalauro studijas Mykolo Romerio universitete, tačiau suvokti tikrąją Konstitucijos raidžių svarbą ir galią padėjo magistrinio darbo vadovas – vienas iš Konstitucijos rengėjų, buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas profesorius dr. Vytautas Sinkevičius. Man buvo didžiulė garbė iš jo mokytis“, – sakė Akvilė.

Teisės magistro diplomą turinti ir jau penkerius metus Vilniaus apygardos administraciniame teisme posėdžių sekretore dirbanti 29 metų Akvilė labai džiaugiasi sėkme ir mano, kad žinios, kurias gilino ruošdamasi šiam egzaminui, labai pravers kasdieniame darbe.

„Suprasti ir žinoti Konstitucijoje įtvirtintas pamatines vertybes ir principus, kuriais grindžiama ne tik visa Lietuvos teisinė sistema, bet ir kiti visuomeniniai santykiai, yra kiekvieno piliečio pareiga. Konstitucijos išmanymas kiekvienam padeda tinkamai įgyvendinti savo teises ir laisves, o esant reikalui ir jas apginti. Konstitucija mane įkvepia būti pilietiška“, – po apdovanojimo šypsojosi Akvilė Levickaitė-Sarcevičienė, pasiryžusi dalyvauti Konstitucijos egzamine ir kitais metais.

Šaltinis: www.teismai.lt


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite