Tarptautinėje „Gintarinių irklų“ regatoje trakiečiams medaliais lijo

Parašyta: 2015-07-02 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Sportas, Trakai |

Praėjusį savaitgalį Trakus buvo visiškai okupavęs irklavimas. Jau 53-ąjį kartą vyko tarptautinė irklavimo regata „Gintariniai irklai“, šįkart skirta garbingai datai – Lietuvos irklavimo 130-mečiui.  Pačioje prestižiškiausioje   metų regatoje Trakams  atstovavo 13 irkluotojų, kurie iškovojo kelis visų trijų spalvų medalių komplektus.

„Gintariniuose irkluose“, kaip visada, varžėsi ne tik visi stipriausi mūsų šalies irkluotojai. Joje dalyvavo per 400 irkluotojų iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos.

Birželio 28-ąją, trečiąją regatos dieną, buvo varžomasi dėl Trakų rajono savivaldybės prizų. Nors dvi intensyvios varžybų dienos iš sportininkų atėmė nemažai jėgų, tačiau jų nepritrūko lenktyniaujant Galvės ežero trasoje ir paskutinę regatos dieną.

Irkluotojams atminimo medalius įteikė ir juos sveikino rajono savivaldybės merės pavaduotoja Marija Puč, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič, Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius Mindaugas Čiras.

Sportinininkus smagiais tušais sveikino Trakų meno mokyklos pūtikų ansamblis.

Sakoma, kad namuose ir sienos padeda, o trakiečiams Galvės vanduo buvo kaip reta slidus ir dosnus medalių lietumi.

Trakiečiai, Lietuvos irklavimo elito pažiba – Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas (treneris Mykolas  Masilionis) iškovojo aukso bei irkluodami keturvietės valties sudėtyje – sidabro medalius. Buvo būkštauta, kaip seksis Sauliui, nes kurį laiką jis nestartavo dėl traumos ir operacijos, tačiau abejota be reikalo. Saulius puikios sportinės formos.

Beje, šis duetas, Europos čempionai bei Londono olimpiados dalyviai, išvažiuoja į vasaros Universiadą Pietų Korėjoje, kuri vyksta liepos 3–14 dienomis.

Aukso medaliais pasipuošė  broliai Vytautas ir Andrius Lapatiukai(treneris Vladislavas Sokolinskis), startavę aštuonvietės valties  rinktinėje. Varžydamiesi keturvietėje broliai iškovojo bronzą, o dviviečių valčių klasėje pelnė šeštą vietą. Martynas Mickus (treneris Algis Mačiulis), abi dienas startavęs aštuonvietės rinktinėje, iškovojo aukso medalius, o dvivietės  sudėtyje – sidabrą.

Vienvietininkas, vienas labiausiai patyrusių Lietuvos irkluotojų Sigitas Klerauskas(treneris M. Masilionis) vieną varžybų dieną iškovojo trečią vietą, kitą dieną buvo septintas. Startavęs ir klaipėdiečių aštuonvietės sudėtyje, Sigitas pasipuošė ir sidabro medaliu.

Džiugino startais jauna ir perspektyvi Evelinos Butrimavičiūtės ir Dianos Liachovičiūtės dvivietė( trenerė Daiva Mačiulienė), abi varžybų dienas iškovojusi bronzą. Puikiai pasirodė  irklavimo naujokė keturvietės įgula: Gabija Vogulytė, Kamilė Kralikaitė, Gedvilė Černavičiūtė, Deimantė Vadeikaitė (treneris V. Sokolinskis), iškovojusi ir sidabrą, ir bronzą.

Trakietis Julius Lesauskas(treneriai D. ir A. Mačiuliai), startavęs dviviete valtimi, užėmė aštuntą vietą.

Regatą vainikavo sprinto(250 metrų)  irklavimo meistrų  aštuonviečių varžybos, kuriose išliejama bene daugiausia jausmų. Šią analogo pasaulyje neturinčią rungtį jau 16 kartą surengė Lietuvos irklavimo klubo fondas. Aštuonviečių įgulos sudaromos burtų keliu, jos būna mišrios. Šiemet sprintą laimėjo internacionalinė „Hard Work“ komanda, kurios vairininkas Juozas Gudeliūnas ne tik ilgametis šios rungties nugalėtojas, bet ir Trakų krašto atstovas.

Didžiausią metų tarptautinę irklavimo regatą „Gintariniai irklai“ rengia Lietuvos irklavimo federacija, tradiciškai paskutinę varžybų dieną rungiamasi dėl Trakų rajono savivaldybės apdovanojimų.

Sigita Nemeikaitė
Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

gintariniai 1

Merės pavaduotoja M. Puč apdovanojo vienviečių valčių rungtyje startavusius sportinininkus. Antras iš dešinės – bronzą laimėjęs S. Klerauskas

Irklavimo naujokė – merginų keturvietė – nenuvylė patyrusio trenerio V. Sokolinskio. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Merės pavaduotoja M. Puč (šešta kairėje) keturviečių valčių rungtyje įteikė sidabro medalius trakiečiams R.Maščinskui (antras kairėje), S.Ritter (ketvirtas kairėje), bronzos apdovanojimus – V. Lapatiukui (antras dešinėje) ir A. Lapatiukui (trečias dešinėje).

Tarptautinėje „Gintarinių irklų“ regatoje, skirtoje Lietuvos irklavimo 130-mečiui (iš dešinės),   – Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja M. Puč, Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius M. Čiras, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja K. Narkevič

Tarptautinėje „Gintarinių irklų“ regatoje, skirtoje Lietuvos irklavimo 130-mečiui (iš dešinės), – Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja M. Puč, Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius M. Čiras, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja K. Narkevič

E. Butrimavičiūtės ir D.Liachovičiūtės dvivietė regatoje iškovojo du bronzos medalius