Tarptautinis menų festivalis „TRANS/MISIJOS“ įsibėgėja

Parašyta: 2020-09-16 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Trakai |

Rugsėjo 15 d., trečioji tarptautinio menų festivalio „TRANS/MISIJOS“ diena, pasiūlė įdomių renginių, skirtingose Trakų erdvėse. Iš pradžių Trakų kultūros rūmuose vyko puikus Viktoro Toth interaktyvaus audiovizualinio pasirodymo vaikams ir suaugusiesiems „Senųjų vengrų pasakų pasakojimas saksofonu“, į kurį atvyko moksleiviai iš Vilniaus, Lentvario, Paluknio, taip pat dalyvavo Trakų neįgaliųjų užimtumo centro lankytojai, o Trakų viešoji bibliotekoje – literatūrinė popietė/ Csokonai teatro filmuoto spektaklio pagal M. de Servanteso „Don Kichotas – paskutinis sapnas“.

15:00 val. Trakų Salos pilies Didžiojoje menėje visų laukė neeilinė paroda „Daiktų choreografija“, į kurią pakvietė jos autorius Tibor Galamb, apdovanojimų pelnęs tarptautinis fotografas, šiuo metu įsikūręs Vilniuje, Lietuvoje, taip pat dirbantis Vengrijoje ir Jungtinėje Karalystėje, pakvietė į savo parodą. Parodą sudaro įvairios fotografijos iš skirtingų asmeninių projektų – kai kurios sukurtos visai neseniai, o kitos – ankstesnės, tačiau visos susietos ta pačia tema – daiktų choreografija. Visi Tibor Galamb darbai yra rankų darbo, viskas yra tikra, pastatyta prieš kamerą, joje nėra kompiuterio sukurtų objektų. Susirinkusieji ne tik apžiūrėjo parodą, bet ir pateikė menininkui klausimų, domėjosi jo kūryba.

Parodos autorius Tibor Galamb (kairėje)

Menininkė Timea Jankovic (antra iš kairės)

Vėliau 17:00 val. „TRANS/MISIJŲ“ veiksmas persikėlė į Užutrakio dvaro sodybą, kur susirinkusiesiems buvo parodytas Timea Jankovics miniperformansas ir parodos „Prikelta užmarštis“ pristatymas. Visos parodos nuotraukos ir eksponatai yra originalūs, autentiški – surasti sandėliuose, palėpėse, įvairiose apleistose psichiatrijos ligoninėse. Ši vengrų menininkė tyrinėja ir meniškai vaizduoja XIX amžiaus psichiatrines ligonines. Dažniausiai būtent šiose iš dalies arba visiškai apleistose vietose ji fotografuoja ir atlieka performansus. Timea Jankovics nevengia vaidinti prieš kameras ir sugeba prikelti užmarštin nugrimzdusius svarbius dalykus. Liepos mėnesį Trakų kultūros rūmuose jau buvo surengta šios autorės paroda, tačiau dabartinė paroda, kur eksponuojama Užutrakyje, tris kartus didesnė. Tad visi norintys apžiūrėti parodą dar turi tokią progą – ji vyks iki spalio 1 d.

19:00 val. Trakų kultūros rūmuose žiūrovai išvydo Timea Jankovic/Henri Theillou muziejaus/ Trakų karališkojo teatro ir Evaldo Janso muziejaus jungtinį spektaklį tuo pačiu pavadinimu „Prikelta užmarštis“ (rež. S. Gaudyn). Tai buvo parodos pristatymo Užutrakyje tąsa. Menininkė Timea Jankovic padėkojo publikai už ovacijas, Trakų kultūros direktoriui Edvardui Keizik ir festivalio organizatorei Editai Tamulytei už galimybę dalyvauti „TRANS/MISIJOSE“, o režisieriui S. Gaudynui – už vertingus patarimus, rengiant performansą.

O dienos renginių ciklą tradiciškai 21:00 val. vainikavo nuostabus vakaras restorane „Pilialaukis“. Šįkart publikai buvo pasiūlytas Vilniaus lenkų teatro „Studija“ (vadovė Lilija Keizik) monospektaklis „Čia kalba Šveikas“ (rež. S. Gaudyn), sukurto pagal čekų rašytojo J. Hašeko satyrinį romaną „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“. Šveiko vaidmenį atliko Edvard Keizik.

Nespėjusiems sudalyvauti festivalyje dar yra proga suskubti į važiuojanti traukinį. Šiandien, taip pat ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį „TRANS/MISIJŲ“ programa kviečia aplankyti parodas, pasiklausyti koncertų, pasižiūrėti vaidinimų. Organizatoriai siūlo žiūrovams atkreipti dėmesį į šeštadienį 19:00 val. Trakų kultūros rūmuose vyksiantį Latvijos valstybinio Daugpilio teatro unikalų kūno kalba sukurtą spektaklį „Artumas“ (16+). Pasak spektaklio kūrėjų, kūnas yra pats gražiausias instrumentas. Kūno kalbai vertimo nereikia.

Daugiau informacijos: el. paštu. transmisijos@gmail.com arba tel. +370 612 20 876, socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Trans/misijos“, interneto svetainėse www.trakurumai.lt ir www.transmijos.lt.

 

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ

Autorės nuotr.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite