Trakiškiai – respublikinio tautinių mažumų mokyklų haiku poezijos konkurso laimėtojai

Parašyta: 2024-03-28 | Kategorija: Kultūra, Mokyklos, Naujienos, Renginiai, Senieji Trakai, Seniūnijos, Trakai |

Diplomai nugalėtojams. Konkurso organizatorių nuotr.

Jau ne vienerius metus Lietuvoje organizuojamos Lietuvių kalbos dienos, kurioms mes, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos, kasmet ruošiamės ieškodamos įvairesnių metodų, būdų, kurie būtų įdomūs jaunajai kartai. Kadangi ugdytiniams patinka kurti, todėl gimė idėja organizuoti respublikinį tautinių mažumų mokyklų 7-10 klasių mokinių haiku poezijos konkursą „Tėvynei Lietuvai ir kalbai‟, sujungiant 3 svarbias progas į vieną visumą.  

        Mokinių kūrybinės dirbtuvės vyko gerą mėnesį, per kurį buvo sukurtas ne vienas haiku. Kuo toliau vyko kūrybinis procesas, tuo įdomesni haiku gimdavo baltame popieriaus lape. Visada labai smagu, kai į kvietimą dalyvauti konkurse atsiliepia artimiausi kaimynai. Ir šį kartą pirmieji darbai atkeliavo iš Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos, kiek vėliau – iš Trakų gimnazijos ir Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos. Maloniai nudžiugino mokinių darbai, atsiųsti iš Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos, Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos, Šalčininkų r. Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos, Šalčininkų r. Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos, Vilniaus r. Šumsko pagrindinės mokyklos ir Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos. Respublikiniame haiku poezijos konkurse dalyvavo 3 pagrindinių mokyklų ir 7 gimnazijų mokiniai. Iš viso buvo gauti 59 haiku darbai. Labai džiugu, kad net 20 darbų sukūrė įvairaus amžiaus berniukai. 7-8 kl. mokiniai pateikė 31 darbą,  9-10 kl. mokiniai – 28  darbus.

Padėka konkurso dalyviams. Konkurso organizatorių nuotr.

         Haiku poezijos konkurso komisijos narės su pirmininke Eleonora Pavlovska, Trakų r. literatų brolijos „Aukuras‟ nare, labai atsakingai perskaitė visus darbus. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į 2 amžiaus grupes: jaunesnioji (7-8 kl. mok.) ir vyresnioji (9-10 kl. mok.). Konkurso vertinimo komisijos narės atsižvelgė į savitą, originalią temos interpretaciją, sustabdyto momento, netikėtumo atskleidimą, vaizdo ir emocijos dermę. Visos labai džiaugėmės darbais, kuriuose radome puikių meninės raiškos priemonių. Dėl konkurso laimėtojų visų vertintojų nuomonės beveik sutapo.

         Džiugu, jog konkurso laimėtojomis tapo net 2 mūsų mokyklos mokinės: 1 vietą užėmė  8 klasės mokinė Gabriela Klebeko (mokyt. Daiva Daukševičienė), 2 vietą – 10 klasės mokinė Alicija Baranovska (mokyt. Daiva Daukševičienė). Prizines, III-iąsias vietas, užėmė ir kitų Trakų r. tautinių mažumų ugdymo institucijų mokiniai: Trakų r. Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos 7 klasės mokinė Amelija Zachaževska (mokyt. Alė Matusevič) ir Trakų r. Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos 7 klasės mokinė Gabriela Gureckaja (mokyt. Karolina Mackevič). Kitų respublikinio haiku poezijos konkurso prizininkų geografija gana plati: diplomai, skirti laimėtojams, ir padėkos, skirtos mokiniams, dalyvavusiems konkurse, nukeliavo į įvairias Vilniaus ir Šalčininkų rajono mokyklas.

       Nuoširdžiai sveikinu visas haiku poezijos konkurso dalyves ir ypatingai dalyvius, laimėtojus ir laimėtojas. Linkiu kuo didžiausios kūrybinės sėkmės. Dėkoju visiems mokytojams, kurie paskatino savo mokinius dalyvauti kūrybiniame procese. Visus dalyvius ir juos konsultavusias mokytojus jau pasiekė padėkos, o haiku poezijos konkurso laimėtojus – I, II, III laipsnio diplomai.

Daiva DAUKŠEVIČIENĖ,

Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite