Trakų fotomeistro jubiliejus

Parašyta: 2015-10-05 | Kategorija: Gimtadienis, Naujienos, Trakai |
Vladas Starikavičius

Vladas Starikavičius

Kaip greitai bėga laikas. Rodos, neseniai Trakų spaudos atstovai skubėdavo pas Trakų buitinio kombinato fotografus ryškinti fotojuostų, daryti nuotraukų. Dažniausiai šių fotonuotraukų reikėdavo skubiai, nes jų gamyba užimdavo nemažai laiko. Tuomet žurnalistai maloniai prašydavo fotoateljė besidarbuojantį Vladą Starikavičių paskubėti ir Vladas visuomet padėdavo. Toks nuoširdus ir draugiškas bendravimas tęsėsi, kol į fotoindustriją įsiveržė nauja technika, nauja nuotraukų gamybos technologija.
V. Starikavičius fotografu dirbo 48 metus. O kiek per šį laikotarpį nufotografavo vestuvininkų, naujagimių, pasui ir kitiems dokumentams reikalingų nuotraukų, sunku suskaičiuoti. Vladas daug fotografuodavo ir laisvalaikiu, bet dauguma akimirkų įamžinta nespalvotose fotojuostose, kurias dabar panaudoti sudėtingiau.
V. Starikavičius, švenčiantis 80-ties metų jubiliejų, prisimena skaudžią savo vaikystę. Vlado gimtinė – Vitebsko miestas Baltarusijoje. Jų šeima vėliau persikėlė į Lietuvą, tačiau vaikystę aptemdė netikėta motinos mirtis. Devynmetis Vladas ir trylikametis jo brolis liko be šeimos maitintojų, nes tėvas dar nebuvo grįžęs iš karo. Našlaičius priglaudė Sergejaus Bukino šeima. Vėliau, kai tėvas sugrįžo iš karo ir antrą kartą susituokė, gyveno su tėvu.
Fotografu tapo atsitiktinai. Pasak Vlado, tuo metu trūkdavo duonos. Laukiančių duonos eilė nutįsdavo nuo dabartinės Vytauto gatvės net iki bažnyčios. Vieną kartą jis nunešė duoną ir tuo metu fotoateljė dirbusiai moteriai. Ji paklausė, ar jis nežino jaunuolio, kuris norėtų dirbti fotoateljė pagalbininku. Vladas pasisiūlė pats ir buvo priimtas. Fotoateljė dirbdamas susipažino su Regina, su kuria vėliau susituokė.
V. Starikavičius yra Trakuose garsus ne tik kaip fotografas, bet ir kaip sveiko gyvenimo būdo propaguotojas. Kai šių eilučių autoriui teko organizuoti pirmąsias Trakų miesto sveikuolių Žiemos maudynes, trūko sveikuolių, kurie įsidrąsintų viduržiemį išsimaudyti eketėje. Teko kviesti sveikuolių klubo narius net iš Palangos, tačiau atsirado drąsuolių ir trakiškių. Vieni iš jų buvo V. Starikavičius su žmona Regina. Pasak Vlado, jo žmona tapo sveikuole po kursų Palangos sveikatos mokykloje, o jos pavyzdžiu pasekė ir Vladas. Jie kasdien žiemą ir vasarą maudydavosi Trakų ežere, pastoviai dalyvaudavo sveikuolių šventėse, Žiemos maudynėse Trakuose ir Palangoje.
V. Starikavičiaus žmonos gyvųjų tarpe jau nebėra, bet Vladas, pamiršęs metų rūpesčių ir įvairių negandų naštą, džiaugiasi sulaukęs garbingo ir spalvingo jubiliejaus.
Redakcijos ir skaitytojų vardu linkime jubiliatui ilgų gyvenimo metų, sveikuoliškos energijos ir stiprybės.

Kęstutis PETKŪNAS
Autoriaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite