Trakų Istorinis nacionalinis parkas festivalyje „SAUgoma ir TAU“

Parašyta: 2023-05-19 | Kategorija: Istorija, Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Prie TINP direkcijos palapinės. A. Steponavičiaus nuotr.

Punios piliakalnio, datuojamo XIV a. pab.- XV a. pr., papėdėje gegužės 13 d. įvyko saugomų teritorijų festivalis skambiu pavadinimu „SAUgoma ir TAU“ kurį organizavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie LR aplinkos ministerijos.

Šiame festivalyje Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija pristatė savo ekspoziciją, kurioje atsispindėjo išskirtinio Lietuvos valstybingumo centro Trakuose kultūrinis kraštovaizdis, jo istorinis, urbanistinis, gamtos ir kulinarinis paveldas, tradicinės religinės bendruomenės.

Festivalio lankytojams TINP direkcijos direktorius Gintaras Abaravičius pasakojo apie istoriškai  Trakuose susiklosčiusį dualizmą:  dvi Madonas, dvi  miesto savivaldas, dvi pilis. Robertas Bareiša lankytojams pristatė Užutrakio dvaro sodybos atraktyvią ekspoziciją. Nadežda Zajančkovskaja pristatė TINP direkcijos išleistas knygas  „ Trakai. Karaimų pasaulis“ 2022 m. ir „Sugrįžtanti atmintis: Trakų miesto žydai“ 2021 m.

M. Rajeckienė, G. Abaravičius. J. Nalivaikienės nuotr.

Betarpiškai bendraudama su lankytojais ir demonstruodama savo rankdarbius, Nadežda pasakojo apie savo pomėgį siuvinėti karaimiškus ornamentus.  Margarita Rajeckienė renginio metu daugiau nei šimtą dvidešimt įvairaus amžiaus festivalio dalyvių išmokė pagal savo sertifikuotą tradicinį receptą gaminti tradicinius karaimų kybynus. Lankytojai nekantraudami laukė eilėje, kada galės išmokti susukti teisingą pynutę ant kybyno, o iškepus  čia pat suvalgyti savo autorinį gaminį. Kiekvienam  iš jų buvo padovanotas lankstinukas su Margaritos kybyno receptu, nes, kaip sako pati Margarita: „Paveldas gyvas tik tuomet, kai noriai juo daliniesi su kitais.“

Festivalio „SAUgoma ir TAU“ lankytojai buvo supažindinti su įvairiapuse TINP direkcijos veikla ir pakviesti atvykti į išskirtinio kultūrinio prioriteto valstybės saugomą teritoriją – Trakų istorinį nacionalinį parką.

Nadežda Zajančkovskaja                                                                                                        

TINP direkcijos archyvarė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite