Trakų rajone – atvirosios klasės turintiesiems įvairių ugdymosi poreikių

Parašyta: 2023-08-01 | Kategorija: Gimnazija, Jaunimas, Komentarai, Mokyklos, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai patvirtinus Trakų rajono savivaldybės administracijos projektą „Mokinių įvairovei atvirų grupių, klasių sudarymas ir ugdymo jose organizavimas“, nuo Rugsėjo 1-osios keturiose Trakų rajono mokyklose bus steigiamos atvirosios klasės. Šiam dvejus metus (nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. iki 2025 m. rugpjūčio 31 d.) įgyvendinamam projektui Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skirs 316 636,00 Eur.

Įvairių ugdymosi poreikių turintiems pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo programas besimokantiems mokiniams skirtos aštuonios atvirosios klasės veiks Lentvario ir Trakų pradinėse mokyklose, Lentvario „Versmės“ ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijose. Šiose klasėse ugdymas bus organizuojamas pagal tris pasirinktus įtraukties modelius – visiškos (ugdymas ir švietimo pagalba bus teikiama visai klasei, užtikrinant mokinių įtraukimą į bendrą ugdymo procesą), srauto (per pusę mokomųjų dalykų pamokų mokiniai bus grupuojami atsižvelgiant į individualaus mokymo plano tikslus, mokymosi pasiekimus, poreikius ir pan.) ir mobilios įtraukties (ugdymas ir švietimo pagalba vyks klasėje arba pritaikytoje aplinkoje, esant poreikiui sudaromos laikinos grupės).

Visiškos įtraukties modelį įgyvendins Lentvario „Versmės“ gimnazija ir Lentvario pradinė mokykla, srauto įtraukties modelį – Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, o mobilios įtraukties – Trakų pradinė mokykla.

Taip pat bus įsteigti penki antrojo mokytojo, aštuoni mokytojo padėjėjo etatai ir bus sudaromos sąlygos įdarbinti naujus pedagogus ir mokytojų padėjėjus, dirbsiančius bendrosiose klasėse, kuriose mokosi ir specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai.

Projektu, organizuojant komandinį darbą tarp skirtingų mokyklos darbuotojų, siekiama didinti mokinių, turinčių specialiųjų poreikių, ugdomų integruotai bendros paskirties klasėse, skaičių (šiuo metu ugdomi 207 mokiniai), užtikrinti laiku teikiamą pagalbą mokyklai, mokiniui ir šeimai, stiprinti pedagogų ir švietimo pagalbos specialistų kompetencijas įtraukiojo ugdymo srityje. Kaip teigia Trakų rajono savivaldybės vicemeras Jonas Kietavičius, tikimasi, jog taikant inovatyvius metodus padidės ugdymo kokybė, teikiamos pagalbos veiksmingumas ir sumažės rizikos, dėl kurių įvairių ugdymosi poreikių turintiems vaikams kyla grėsmė patirti socialinę atskirtį. Jie jausis geriau, saugiau, bus auginamas pasitikėjimas ir formuojamos teigiamos mokyklų bendruomenių nuostatos dėl įvairių ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymo.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite