Trakų rajone rengiami būsimi vaikų globėjai ir įtėviai

Parašyta: 2017-04-25 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

Trakų rajone prasidėjo mokymai būsimiems vaikų įtėviams ir globėjams. Mokymai skirti pasiruošti vaiko priėmimui į šeimą, „pasimatuoti“ gyvenimą kartu. Kai šeima laukia biologinio vaiko, pasiruošimas užtrunka mažų mažiausia 9 mėnesius. Globojamo vaiko auginimui taip pat reikia ruoštis.

Mokymai būsimiems globėjams ir įtėviams sudaryti iš dešimties temų: supažindinimas su programa ir įvaikinimo bei globos tvarka; darbas komandoje užtikrinant stabilumą vaiko gyvenime, atviras kalbėjimas su įvaikintu ar globojamu vaiku; raidos poreikių tenkinimas ir ryšiai; raidos poreikių tenkinimas; savosios vertės pajautimas ir šeimos ryšių stiprinimas; auklėjimas; pastovių ryšių stiprinimas; pasiruošimas pokyčiams; sąmoningo sprendimo priėmimas. Su mokymų dalyviais vyksta ir individualūs pokalbiai jų namuose, globėjų ir įtėvių rengimo bei konsultavimo specialistai atsako į mokymų dalyvių klausimus, aptaria namų darbus. Mokymų metu visos temos skirtos įsijausti į globojamo ar įvaikinto vaiko vaidmenį, viską „perleisti per save“, todėl mokymai yra emociškai jautrūs ir būsimi globėjai ar įtėviai tampa dar atidesni vaikams, gyvenantiems be tėvų. Dažnai po mokymų globėjai ar įtėviai nusprendžia įsivaikinti ne vieną, o kelis vaikus.

Džiaugiamės, kad dabar vykstanti būsimų globėjų ir įtėvių rengimo grupė gausi, mokymus pradėjo 6 šeimos (2016 m. mokymuose dalyvavo 2 šeimos). Būsimų globėjų ir įtėvių motyvacija auginti vaikus skirtinga – viena šeima pamatė vaiką globos namuose ir jo nebegali pamiršti, kita jau augina vaiką giminaitį, dar kita šeima randa gyvenimo prasmę vaikų, kurie auga be biologinių tėvų, auginime, o kažkas negali susilaukti savo vaikelio, bet svajoja kada nors išgirsti žodį „mama“.

Aistė Jankauskaitė, globėjų ir įtėvių rengimo bei konsultavimo specialistė Trakų rajone


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite