Trakų Šv. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje – choras „Vilnius“

Parašyta: 2022-07-19 | Kategorija: Bažnyčia, Kultūra, Naujienos, Trakai |

Liepos 21-ąją, 19 val. muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“ kviečia į Trakų Šv. Mergelės Marijos Apsilankymo baziliką pasiklausyti choro  „Vilnius“, meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas. Bazilikoje skambės K. A. Arnesen, R. Dubra, V. Augustino, D. Zakaro, J. Tamulionio ir kt. kompozitorių kūriniai.
Valstybinis choras „Vilnius“ – profesionalų kolektyvas, pasižymintis atlikimo kultūra, įvairiapusiškumu, edukacine veikla. Choras žengia koja kojon su šiandieninėmis meno aktualijomis, bet nepamiršta ir praeities epochų klasikos fondo.
Ypatingas dėmesys skiriamas lietuviškos muzikos sklaidai – kasmet parengiamos šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinių premjeros, išskirtiniai kūriniai pasiekia įrašų studiją.
„Vilnius“ jau yra išleidęs 15 kompaktinių plokštelių, 300 kūrinių įrašų saugoma Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos fonduose.Išskirtinė choro ypatybė – kūrybiškumo ir profesionalumo sintezė, gebėjimas perteikti muziką skirtingoms klausytojų auditorijoms, netradicinių renginių ir projektų įgyvendinimas. Visa tai lėmė, kad „Vilnius“ pripažįstamas vienu geriausių chorų Lietuvoje.
Pasiekti choro meninę brandą padėjo profesionalūs vadovai. Dabartinis vyr. dirigentas, žymus Lietuvos choro dirigentas ir pedagogas, profesorius Artūras Dambrauskas brėžia naujas kolektyvo menines trajektorijas, vedančias į inovatyvią, įvairiapusę ir modernią kūrybą. Nuolat aktyviai koncertuojantis kolektyvas rūpinasi choro meno sklaida, su originaliomis programomis supažindindamas įvairias auditorijas. Choro koncertai skamba ne vien didmiesčių salėse, bet ir atokiausiuose šalies kampeliuose. Būsimi klausytojai auginami specialiai vaikams rengiant žaismingas ir patrauklias programas.
Kviečiame į nuostabų susitikimą su įspūdinga choro muzika. Koncertas nemokamas!
Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, globoja Seimo narė Edita Rudelienė. Festivalio partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija. Išsamiau apie festivalį www.uzutrakiovakarai.lt
„Užutrakio vakarų“ informacija 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite