Trakų valdininkų korupcijos byla: atidedant bausmės vykdymą atsakomybės neišvengiama

Parašyta: 2017-07-16 | Kategorija: Naujienos, Politika, Teismas, Trakai |

Vytautas Petkevičius

Viešojoje erdvėje pasirodžius diskusijai dėl Trakų valdininkų korupcijos bylos eigos, svarstymų, kad byla užtruko ilgiau nei kitos bylos, o nuteistiesiems skirtos bausmės per švelnios, pateikiame bylą nagrinėjusios teisėjų kolegijos trumpą komentarą.

Kodėl, pasak žiniasklaidos, bylos nagrinėjimo trukmė buvo ilga?

Leonardas Karnila

Kodėl Lietuvos apeliacinis teismas sušvelnino bausmę?

Nagrinėjamoje byloje buvo paduota aštuoniolika apeliacinių skundų dėl Vilniaus apygardos teismo 2013 m. nike air max 2016 blauw birželio 27 d.

 • Air Max 1 Donna
 • air max 90 bianco donna
 • Nike Air Max 90 Nero Uomo
 • nuosprendžio.

  1. Apeliantai skunduose neigė nuteistųjų kaltę ir prašė juos išteisinti.
  2. Teisėjų kolegija išteisino Trakų rajono savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėją Danę Rudelienę, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
  3. Nuteistiesiems – Trakų rajono savivaldybės merui Vytautui Petkevičiui, jo pavaduotojui Sauliui Raščiauskui ir Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Leonardui Karnilai – buvo paskirtos bausmės, nesusijusios su laisvės atėmimu.
  4. Teisėjų kolegija pažymėjo, kad kriminalinė bausmė negali būti laikoma kerštu dėl padarytų nusikaltimų arba įrankiu priversti kaltininkus pripažinti juos padarius. Nike Air Max 2017 Kopen Be to, skiriant bausmes ir jas individualizuojant buvo atsižvelgta į tai, kad praėjo pakankamas laiko tarpas nuo nusikaltimų padarymo pradžios, jų ištyrimo, bylos nagrinėjimas užsitęsė daugiau kaip devynerius metus, per kuriuos nuteistieji Leonardas Karnila, Saulius Raščiauskas ir Vytautas Petkevičius nepadarė kitų nusikalstamų veikų, o tai rodo, kad pats procesas atliko prevencinę funkciją.
  5. Taip pat teisėjų kolegija atsižvelgė tiek į tarptautinę, tiek į nacionalinę teisę, kurioje pripažįstama, kad bausmės mažinimas ar vien tik pripažinimas kaltu praėjus ilgam laiko tarpui po nusikaltimų padarymo yra pagrindinės ir tinkamos priemonės bausmės tikslams pasiekti.
  6. Nuteistiesiems Leonardui Karnilai, Sauliui Raščiauskui ir Vytautui Petkevičiui buvo paskirtos laisvės atėmimo bausmės, tačiau jų

   Saulius Raščiauskas

   vykdymas buvo atidėtas su sąlyga, kad jie laikysis paskirtų teismo įpareigojimų. nike air max 90 goedkoop Priešingu atveju jie turės atlikti realią laisvės atėmimo bausmę įkalinimo įstaigoje. fjallraven kanken backpacks sale uk Kanken No.2 Baratas Asics Homme Pas Cher Bausmės vykdymo atidėjimas nuteistiesiems negalėjo būti taikytas pirmosios instancijos teisme, nes tai leidžiantis įstatymo pakeitimas įsigaliojo tik 2015 m. Canotte Golden State Warriors Roshe Run Femme Pas Cher nike buty sklep kovo 24 d. Authentic Air Jordan Shoes Chaussures Asics Femme Šiems asmenims paskirtos ir baudžiamojo poveikio priemonės: sumokėti apie 941 euro įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
  7. Teisėjų kolegija konstatavo, kad bylos medžiagoje nėra duomenų, leidžiančių manyti, jog Vytautui Petkevičiui, Leonardui Karnilai ir Sauliui Raščiauskui paskirtos laisvės atėmimo bausmės tikslai nebūtų pasiekti be realaus laisvės atėmimo bausmės atlikimo.

  Komentarai

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

  Rekomenduojami video

  Taip pat skaitykite