Trakų visuomenės sveikatos biure – privalomieji sveikatos mokymai

Parašyta: 2023-06-13 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Sveikata, Trakai |

Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras yra licencijuota sveikatos priežiūros įstaiga, turinti teisę vykdyti privalomuosius sveikatos mokymus.

Privalomaisiais higienos įgūdžių mokymais siekiama suteikti higienos žinių ir formuoti įgūdžius, padedančius apsaugoti savo ir aplinkinių sveikatą. Šių mokymų metu suteikiamos žinios apie asmens bei rankų higienos svarbą, užkrečiamąsias ligas (sukėlėjų grupes, savybes, plitimo kelius), dezinfekciją, sterilizaciją, užkrečiamųjų ligų profilaktikos principus. Specialiųjų higienos įgūdžių programų turinys pritaikomas tiksliniam mokomų asmenų kontingentui pagal jų atliekamos veiklos specifiką ir darbo vietų ypatumus.

Po higienos mokymų dalyviai gauna Sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimą, kurį žmonės vis dar pavadina „žaliąją korta“. Kodėl žaliąja korta? Nes nuo pat pradžių šis pažymėjimas buvo žalios spalvos. Jo pavadinimai keitėsi, spalva ne. Dabar teisės aktai nenumato šio dokumento spalvos, bet jame turi būti pažymima, kad išklausytas privalomas higienos žinių kursas ir įgytos higienos žinios bei įgūdžiai buvo patikrinti. Daugumai profesinių veiklų šie pažymėjimai išduodami neterminuotam laikui, o maistą tvarkantys asmenys bei vandens tiekėjai žinias kartoja ir atnaujintas pažymėjimas jiems išduodamas kas 2–5 metus.

Mokymų kaina asmeniui nustatyta Trakų rajono Tarybos sprendimu, nuo 5 iki 9 eurų asmeniui arba nuo 4 iki 7,20 eurų asmenų grupei. Kaina priklauso nuo mokymo programos.

Privalomieji higienos mokymai Trakų visuomenės sveikatos biure vyksta kiekvieną pirmadienį nuo 9 val.

Pirmosios pagalbos teikimo mokymų metu suteikiama žinių ir įgūdžių kaip vertinti nukentėjusiojo gyvybės požymius, suteikti pagalbą ūmių ir gyvybei pavojingų būklių metu, mokoma gaivinimo pagrindų, kraujavimo stabdymo, pagalbos veiksmų patyrusiems elektros ir kitas kūno traumas, suteikiama žinių, kaip padėti užspringusiam, ištikus šilumos smūgiui, nudegus, suteikiama informacijos apie saugius nukentėjusiojo gabenimo būdus, pirmosios pagalbos rinkinių sudėtį bei individualias teikiančiojo pirmąją pagalbą apsaugos priemones.

Šie mokymai privalomi švietimo bei ugdymo įstaigų specialistams, keleivinio transporto vairuotojams, būsimiesiems transporto priemonių vairuotojams, kitiems įvairias paslaugas teikiantiems asmenims. Jie privalo žinoti kaip suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam asmeniui iki kol atvyks medikai.

Po pirmosios pagalbos mokymų, įvertinus suteiktas žinias ir įgūdžius, mokymų dalyvis gauna sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimą.

Mokymų kaina asmeniui nuo 8 iki 18 eurų asmeniui arba nuo 6,40 iki 14,40 eurų asmenų grupei. Kaina priklauso nuo mokymo programos.

Privalomieji pirmosios pagalbos mokymai Trakų visuomenės sveikatos biure vyksta kiekvieną trečiadienį nuo 9 val.

 * * *

Savarankiškai pasirengusiems asmenims ir išlaikiusiems teorinių žinių testą bei gavusiems teigiamą praktinės užduoties įvertinimą, sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimas išduodamas už 5 eurus, o dublikas – už 3 eurus.

Už mokamas paslaugas galima atsiskaityti tik banko pavedimu: LT804010051005110565, mokėjimo paskirtyje nurodant H ar PP privalomieji mokymai.

Būtina registracija į mokymus: tel. 8 636 06699 arba el. paštu  d.cejauskiene@trakuvsb.lt

Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inform.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite